Nové jméno v boji o Hrad. Exdiplomat a Havlův rádce Fischer získal podporu senátorů

04. 10. 2017 • 16:05

Do prezidentského klání přibyl zřejmě další kandidát. Ředitel agentury STEM Pavel Fischer získal podporu mezi senátory. Informoval o tom server iROZHLAS.cz. Bývalý velvyslanec ve Francii a Havlův poradce patří i mezi kandidáty takzvané Kroměřížské výzvy. Fischer zatím svou kandidaturu nepotvrdil, ani nevyvrátil, chce se k ní vyjádřit ve čtvrtek. Pro zmíněný server o ní ale promluvilo několik senátorů. 

Server iRozhlas.cz uvedl, že senátorský podpis Fischer získal například od šéfa senátorského klubu KDU-ČSL Petra Šilara. "Ano, Pavel Fischer má podporu senátorů. Já mu ji dal také," citoval server Šilara. Nejde podle něj ale o oficiální stanovisko lidovců nebo jejich senátorského klubu.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Pavla Fischera najdete zde>>>

Fischer v minulosti působil jako český velvyslanec ve Francii a v Monaku, v současné době působí jako ředitel agentury STEM. Jako možného kandidáta na post hlavy státu ho loni označila iniciativa Kroměřížská výzva.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Zájem o kandidaturu na prezidenta projevilo zhruba deset lidí. Mezi nejvážnější uchazeče, kteří již získali potřebných 50.000 podpisů voličů, patří současný prezident Miloš Zeman, bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš a podnikatel a textař Michal Horáček. Do voleb se může přihlásit i uchazeč, který si zajistí deset senátorských nebo 20 poslaneckých podpisů. Senátorskou nominaci má jistou místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), ten ale zatím nepotvrdil, že se volby zúčastní.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.