Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový průzkum děsí Zemanovy soupeře. Vyhraje současný prezident už v pvním kole?

Nový průzkum děsí Zemanovy soupeře. Vyhraje současný prezident už v pvním kole?

Aktuální průzkum agentury STEM pro televizi Nova ukazuje na drtivé vítězství Miloše Zemana v prvním kole prezidentské volby. Podle šetření by dostal 45,5 %, druhý Jiří Drahoš by dosáhl jen na 27,2 %. Ostatní průzkumy už tak jasně pro Zemana nevyplývají, byť mu i ony predikují nejvyšší zisk v prvním kole.

Výsledky průzkumů k prezidentským volbám lze uveřejnit naposledy v pondělí. Od úterý až do ukončení sobotního hlasování platí zákaz jejich uveřejňování pod hrozbou pokuty. Opatření má zabránit nežádoucímu ovlivňování voličů, i když podle expertů se průzkumy řídí jen menšina z nich. 

Prosincové průzkumy se vesměs shodují na tom, že Zeman vyhraje první volební kolo se ziskem nejméně třetiny až dvou pětin hlasů. Drahoš by získal pětinu až třetinu hlasů. Z ostatních kandidátů by dvouciferného výsledku dosáhnul už jen Horáček.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Zeman je mírným favoritem na celkové vítězství i podle modelu, který kromě průzkumů bere v úvahu také kurzy sázkových kanceláří. Podle něj se pravděpodobnost Zemanova znovuzvolení pohybuje kolem 46 procent, pravděpodobnost Drahošovy výhry kolem 45 procent.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek