Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obavy o průběh voleb. V Moravskoslezském kraji počítají s intenzivnějšími kontrolami volebních komisí

Obavy o průběh voleb. V Moravskoslezském kraji počítají s intenzivnějšími kontrolami volebních komisí

Moravskoslezský kraj chystá při nadcházejících prezidentských volbách intenzivnější kontroly. Kontrolní skupiny budou monitorovat průběh voleb i následné sčítání hlasů. Novinářům to dnes řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza. Přípravy voleb jsou v kraji zatím bez problémů. Krajský úřad, který dohlíží na regulérní průběh voleb, nezaznamenal žádný problém s rozvozem či roznáškou volebních lístků ani neřešil žádnou stížnost týkající se přípravy voleb.

V Moravskoslezském kraji se volby hlavy státu může zúčastnit téměř milion voličů v 1306 volebních okrscích. „Zaměstnanci krajského úřadu věnovali velkou pozornost odbornému proškolení členů okrskových volebních komisí," uvedl Kotyza. Vlastní průběh hlasování budou kontrolovat tři skupiny zaměstnanců krajského úřadu, přičemž každá z nich bude navíc po skončení hlasování namátkově kontrolovat i sčítání hlasů.

„V minulých volbách vznikly určité pochybnosti, nemyslím si, že zrovna u nás, nicméně toto je reakce na to, abychom předešli jakýmkoli pochybnostem o regulérnosti voleb," vysvětlil Kotyza.

Adresy a kontakty na jednotlivé volební okrsky občané najdou ode dneška na webové stránce kraje www.msk.cz. Vedle zaměstnanců úřadu v terénu bude mít jeden zaměstnanec službu i v budově krajského úřadu a bude řešit případné stížnosti a problémy.

První kolo prezidentských voleb se koná v pátek a sobotu, případné druhé kolo pak o dva týdny později. Voliči mohou vybírat z devíti kandidátů. Prezidentské volby v roce 2013 v regionu v obou kolech vyhrál stávající prezident Miloš Zeman, získal 67,25 procenta hlasů (první kolo 28,77 procenta). Volit přišlo 54,70 procenta voličů (v prvním kole 56,17 procenta).

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek