Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamurova vize nabízí falešnou naději, varoval před SPD biskup Malý

Okamurova vize nabízí falešnou naději, varoval před SPD biskup Malý

Římskokatolický duchovní a biskup Václav Malý vyjádřil obavy z vizí a slibů hnutí SPD Tomia Okamury. Na facebooku sdělil, že je Okamura falešnou nadějí. Zřejmě tak reagoval na dopis kardinála Dominika Duky, který Okamurovi nedávno pogratuloval k úspěchu ve volbách.

Biskup Václav Malý vyjádřil své znepokojení nad hnutím SPD. „Tomio Okamura si zahrává s lacinými sliby a požadavky, které jsou živnou půdou nedůvěry vůči řádným demokratickým strukturám. Očekávat spravedlnost a řád od tzv. přímé demokracie je cestou do chaosu a nepokoje. Okamurova vize, je-li jaká, negující též jakoukoli odlišnost, nabízí falešnou naději,“ napsal na facebook biskup Václav Malý.

Malý tak zřejmě reagoval na události posledních dní, kdy Tomio Okamura na facebooku zveřejnil dopis od kardinála Dominika Duky, který mu pogratuloval k úspěchu ve volbách. „Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi, i řada dalších témat,“ napsal kardinál Duka. Okamura na jeho dopis reagoval slovy: „Velmi si vážím toho, že už dlouhodobě máme podobnou starost o budoucnost naší země, evropské civilizace a hodnot, které s sebou nese, jako jsou svoboda, demokracie, lidská práva a také naše křesťanské kořeny, včetně podpory tradiční rodiny.“

Ačkoli Okamuru s Dukou spojují tyto hodnoty, jsou témata, ve kterých se zcela rozcházejí, a to je třeba zdanění církevních restitucí. Toto téma po volbách vytáhli komunisté společně s Andrejem Babišem (ANO), kteří chtějí restituce zdanit. Návrh podpořil právě i Tomio Okamura. Duka již dříve konstatoval, že kdyby návrh na zdanění prošel, církev by byla nucena obrátit se na Ústavní soud. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek