Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Polonahé aktivistky se Zeman tentokrát nedočkal, novináři ale dostali stopku

Polonahé aktivistky se Zeman tentokrát nedočkal, novináři ale dostali stopku

Prezident Miloš Zeman už tradičně odevzdal svůj hlas na sídlišti v pražských Lužinách. Hned při příchodu do volební místnosti připomněl 14 dnů starý incident z 1. kola, kdy jeho hlasování narušila aktivistka z hnutí Femen. Bezpečnostní opatření byla dnes proto výrazně vyšší, zhruba dvacítka novinářů se do místnosti nedostala. Volit už byl i jeho vyzyvatel Jiří Drahoš.

„Právě čekám, kdy se zase vyřítí polonahá žena, ale tentokrát už asi ne," řekl Zeman při příchodu do místnosti. Po odevzdání obálky srovnal současný duel s Jiřím Drahošem a pět let starý souboj s Karlem Schwarzenbergem (TOP 09). „Před pěti lety jsem měl soupeře, který byl aktivní politik, dnes je to soupeř, který se zatím politikou nezabýval, to je základní rozdíl," uvedl.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

U vstupu probíhaly kontroly příchozích novinářů. Předsedkyně volební komise chtěla, aby novináři udělali prostor pro přicházející voliče. „On tam ten prostor byl, takže se nejspíš někdo nějak arogantněji ohradil a v tu chvíli předsedkyně volební komise řekla, že místnost uzavře a nikoho tam už nepustí. Naprostá většina novinářů čekala venku, až pan prezident odvolí a vyjde ven," řekl našemu reportérovi na místě novinář Seznam Zpráv Hanuš Hanslík.

Našemu reportérovi Adamu Kotrbatému se přesto do místnosti i po tomto incidentu podařilo vejít, jeho už nikdo nekontroloval, ochranka ho pouze odvedla do prostoru vyhrazeného pro novináře. Z celkového počtu jich tam byla zhruba čtvrtina, maximálně třetina. Ostatní čekali venku.

720p 360p
VIDEOPROFIL: 5 zlomových okamžiků v kariéře Miloše Zemana

Předsedkyně volební komise řekla, že to bylo její rozhodnutí. Selekci neprováděla. Kdo přišel dříve a zůstal, ten měl štěstí. Ostatní smůlu. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček následně řekl, že k tomu přistoupila ochranka po dohodě s policií, jelikož nedokáží zajistit kontrolou, že se mezi přítomnými nevyskytuje Ukrajinka s falešným průkazem.

Policie přitom ve čtvrtek avizovala, že žádná zvláštní bezpečnostní opatření v Zemanově volební místnosti nechystá. 

720p 360p
VIDEOPROFIL: 5 zlomových okamžiků v kariéře Jiřího Drahoše

Bez kontrol pak probíhalo hlasování Jiřího Drahoše v pražských Lysolajích. Novináři čekali na prezidentského kandidáta přímo v místnosti, u vstupu je nikdo nekontroloval, informovala z místa naše reportérka Aneta Černá. Podle informace ČTK byli na místě policisté v civilu.

Novinářům také řekl, že nabízí bezpečí a starost o sociálně slabší.„"Hrozně si cením té energie, kterou vyvolaly prezidentské volby. Ať to dopadne jakkoli, ta energie určitě nebude zmařena," řekl Drahoš. Uvedl, že kampaň byla náročná, ale díky své kondici ji zvládl. Vedení kampaně přirovnal k situaci v roce 2009, kdy po vládních škrtech ve výdajích na vědu vedl jednání s vládou o budoucnosti Akademie věd, jíž tehdy předsedal.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek