Předčasné volby nebudou, ČT manipuluje. Zemanovo vánoční poselství v 9 bodech | info.cz

Články odjinud

Předčasné volby nebudou, ČT manipuluje. Zemanovo vánoční poselství v 9 bodech

Kritika migračních kvót, kopanec do expremiéra Bohuslava Sobotky, obvinění veřejnoprávních médií z manipulování, ale také výzvy k vyšším investicím do dopravní infrastruktury nebo většímu sebevědomí. Takové bylo poselství prezidenta Miloše Zemana. 

Úspěchy Česka

Prezident v letošním poselství vyzdvihl, že Česko je šestá nejbezpečnější země na světě. Má nejnižší míru nezaměstnanosti v Evropské unii. Ekonomika roste, zadluženost je nízká, tak na co si máme stěžovat? Měli bychom být hrdí, vzkázal občanům.

České neúspěchy

Máme nedostatky v růstu investic, zejména do dopravní infrastruktury, řekl Zeman s tím, že je třeba omezit sociální dávky lidem, kteří odmítají nabízenou práci. Máme 150 tisíc státních úředníků, alespoň část z nich by se měla uvolnit, protože si jenom vymýšlejí práci, dodal.

Důchody

Protože je prezident Zeman sám starobní důchodce, chtěl by starobním důchodcům popřát výraznou valorizaci důchodů.

Evropská unie a NATO

Zeman uvedl, že jsme součástí EU a NATO a v obou organizacích bychom se měli chovat jako sebevědomý partner, kterému když se něco nelíbí, dá to najevo. EU dle jeho názoru nedokáže chránit své hranice. NATO by zase mělo být daleko aktivnější v boji proti islámskému terorismu.

Migrační kvóty

Nejbolavější problém jsou dle Zemana migrační kvóty. Prezident je přesvědčen, že naším národním zájmem je zachování suverenity, nikdo nám nesmí diktovat, koho umístíme na svém území. Migrační kvóty prý patří na smetiště dějin.

Vánoční poselství Miloše Zemana (26. 12. 2017)

Zeman přednesl své poslední vánoční poselství: Rýpl si do Sobotky a kvót autor: TV NOVA

Strany na kraji propasti

Povolební vyjednávání jsou dle Miloše Zemana vedena chybně, strany nemají sedět jako panenka v koutě, ale být iniciativní. Mají hledat kompromisy. Prezident míní, že ČSSD a KDU-ČSL jsou na kraji propasti.

Babišova vláda

Babišovu vládu Miloš Zeman jmenoval proto, aby tu měsíce nevládl Bohuslav Sobotka v demisi. Prezident uvedl, že vytvoří časový prostor pro jednání tak, aby se v únoru uskutečnil druhý pokus o ustavení vlády s důvěrou. Dle jeho názoru vznikne patrně menšinová vláda.

Předčasné volby? Nikdy!

Miloš Zeman nikdy nevypíše předčasné volby. Bylo by to prý výsměchem občanům, kteří šli k řádným volbám. Nepřeji nikomu být v opozici, ale demokracie určitou opozici potřebuje, řekl Zeman.

Kdo manipuluje

Tvrzení, že volby byly zmanipulovány zahraničními rozvědkami, je ubohé. Blbá nálada skončila, nemáme se za co stydět. Zdvihněme hlavu, buďme sebevědomí, spoléhejme na svůj rozum, nenechme se manipulovat Českou televizí, vzkázal prezident.

 

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Čapí hnízdo je ložený případ. Babiš spoléhá na záchranné lano od Zemana, říká Jelínek

Budoucí ministr kultury Lubomír Zaorálek je pro Andreje Babiše mnohem vážnější soupeř než Michal Šmarda, tvrdí politický analytik Lukáš Jelínek. V rozhovoru s Pavlem Štruncem připomíná, že Zaorálek před volbami do Poslanecké sněmovny proti Babišovi vedl ostrou kampaň. Je to navíc schopný rétor, který má za sebou desítky let v nejvyšších politických patrech. Premiér má přitom před sebou rušný podzim. V kauze Čapí hnízdo může čelit obžalobě, případ je dle Jelínka „ložený“. I kvůli tomu si šéf hnutí ANO nechce zkomplikovat vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. Jak Jelínek připomíná – v případě obžaloby mu Zeman může hodit záchranné lano ve formě abolice. Posunulo se Česko do poloprezidentského systému? Za jakých podmínek by ČSSD ustoupila od vládní spolupráce s ANO? Proč by se poslanci sociální demokracie měli přidat k žalobě na prezidenta? Podívejte se na video v úvodu článku.

LinkLink