Drahoš se bojí o svobodné volby, Topolánek vyrazil na brusle. Prezidentský tweet pro INFO.CZ | info.cz

Články odjinud

Drahoš se bojí o svobodné volby, Topolánek vyrazil na brusle. Prezidentský tweet pro INFO.CZ

Mezi hlavní témata, o kterých se minulý týden v souvislosti s prezidentskými volbami mluvilo, patřilo možné ovlivnění výsledků ze zahraničí. Toho se obává především Jiří Drahoš, který v tweetu pro INFO.CZ potvrzuje, že nemá strach o své hlasy, ale o svobodné volby. Pavel Fischer kvituje, že do vlády by se měly opět dostat ve větším množství i ženy. Mirek Topolánek vyrazil na brusle. Redakce oslovila všech devět mužů, kteří se chtějí utkat o post hlavy státu, aby každý týden poslali zprávu čtenářům INFO.CZ. Aby to neměli tak lehké, musí se vždy vyjádřit pouze ve 140 znacích, což je původní délka příspěvku na twitteru. Účast odmítl pouze Miloš Zeman, podle kterého by to bylo formou kampaně, kterou dle svých slov nevede. S pravidelnou rubrikou Prezidentský tweet se budete na stránkách setkávat každý týden až do lednových voleb.

 

autor: Info.cz
Mirek Topolánek se mýlí, když tvrdí, že vyjádřením ohledně možného ohrožení svobodných voleb se bojím o své hlasy. Nikoliv. Bojím se o svobodné volby. 

Twitterový účet Jiřího Drahoše naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše naleznete zde>>>

 

autor: Info.cz

V příští vládě prý usednou čtyři ženy. Není to moc, ale je to posun. Politice by přitom ženská ruka svědčila. O parlamentní kultuře nemluvě.

Twitterový účet Pavla Fischera naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Pavla Fischera naleznete zde>>>

 

autor: Info.cz

V čí prospěch advokát Kalvoda nabourává opět český právní a ústavní systém jako v roce 2009, kdy zastupoval M. Melčáka a nyní T. Holovskou? 

Twitterový účet Petra Hanniga naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Petra Hanniga naleznete zde>>>

 

autor: Info.cz

Na důstojnost má právo každý jedinec i národ jako celek. Vraťme České republice důstojnost, která jí náleží. Dostaňme spolu #srdcenahrad

Twitterový účet Marka Hilšera naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Marka Hilšera naleznete zde>>>

Profily prezidentských kandidátů si můžete přečíst zde.

 

autor: Info.cz

Ovlivnění voleb se obávám i já. Ale civilisté nemají co úkolovat tajné služby. S tím naše země nemá dobré zkušenosti.

Twitterový účet Michala Horáčka naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Michala Horáčka najdete zde>>>

 

autor: Info.cz

Skřivánci na niti byl skvělý film. Slavíci na niti je tragikomická skutečnost. Že by se soudruzi upravující realitu opět probouzeli?

Twitterový účet Jiřího Hynka naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Hynka najdete zde>>>

autor: Info.cz

Nejsme montovna Evropy, jak nám někdo podsouvá. Máme spoustu schopných lidí, v jejichž práci je rozhodně vysoká přidaná hodnota.

autor: Archiv Vratislava Kulhánka

Twitterový účet Vratislava Kulhánka naleznete zde. 

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Vratislava Kulhánka najdete zde>>>

autor: Info.cz

Můj recept na odbourání stresu? Jakýkoliv sport!


autor: Archiv Mirka Topolánka

Twitterový účet Mirka Topolánka naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Mirka Topolánka najdete zde>>>

Vše o prezidentských volbách naleznete zde

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Oko za oko, zub za zub. Odveta Číny bude ostrá, takto může vyšachovat Američany

Je velmi naivní domnívat se, že Číňané nechají být americká opatření proti čínské technologické firmě Huawei. Tvrdí to ve svém komentáři v respektovaném americkém oborovém magazínu Industry Week Stanley Chao – autor bestselleru Selling to China. Syn čínských imigrantů, který více než 20 let pomáhá americkým firmám s rozjížděním obchodních vztahů v Číně, upozorňuje, že tamní komunisté nikdy nenechali podobná opatření bez odezvy a jejich reakce byla velmi tvrdá.

V dnešní situaci Číňané musejí reagovat hned na několik věcí najednou. Nejde jen o samotnou společnost Huawei, ale i o zvýšení cel či další obvinění vznesená proti finanční ředitelce Huawei a dceři jejího zakladatele Meng Wan-čou, která čeká ve vazební cele v Kanadě na vydání do USA. „Čínská vláda byla relativně klidná, protože nechtěla rozdmýchávat vášně v debatě o clech, když ještě probíhala. Myslím si, že je to jen klid před bouří. Čína nikdy jen tak neseděla a nechala se mlátit,“ uvádí Chao.

Dle něj čínská vláda věří v politiku „oko za oko, zub za zub“. Když Trump zvýšil cla, Peking zvýšil cla. Když Kanada zatkla finanční šéfku Huawei, Číňané zatkli dva Kanaďany. V tomto případě čínská vláda podle Chaa může udeřit velmi silně a on sám doporučuje, aby členové vedení největších amerických firem velmi zvažovali případnou cestu do Číny. Nemusí sice hned skončit v policejní cele, ale čínská byrokracie je dokáže pořádně potrápit. „Jeden můj klient, který v Maine provozuje rybolov humrů, přišel o zboží v hodnotě 20.000 dolarů. Čínští celníci jeho zásilku nechali náhodou venku na ulici během velmi horkého dne v Šanghaji,“ tvrdí s tím, že americký podnikatel se s ničím podobným nesetkal za posledních 10 let.

Link

Chao tipuje, že úřady například zavřou několik tisíc restaurací McDonald's a Starbucks z obav o veřejné zdraví. Z dalších důvodů, mezi něž bude patřit bezpečnost, propadlá licence či nezaplacené daně, zastaví prodej bot, telefonů, traktorů, zkrátka všeho, co pochází ze Spojených států. „Představte si, co to udělá s aktivy amerických firem a s jejich tržní kapitalizací,“ dodává.

Autor knihy o obchodu s Čínou nicméně odhaduje, že k „nejhoršímu“ ještě nedojde. Pokud by ovšem Trump ve své politice pokračoval, asijská velmoc disponuje několika nespornými trumfy. Čína drží více než polovinu objemu obchodu s germaniem, magnesiem a fosforem, bez nichž se průmysl neobejde. To je ovšem jen začátek. Číňané ovládají více než 80 procent světového obchodu s wolframem, který se používá zejména k tvrzení oceli. Tisíce dodavatelských řetězců ve Spojených státech by okamžitě zkolabovaly.

Link

Skutečným čínským trumfem je pak farmaceutický průmysl, který je v USA na Číně naprosto závislý. Asiaté dodávají Američanům 40 procent veškerých látek nutných nejen pro výrobu úplně běžných léků, ale také pro léky proti rakovině a podobně. „Zásobují velké společnosti jako Teva, Johnson & Johnson či Novartis. Vůbec si nechci představovat, co by se dělo, kdyby dodávky zastavili,“ říká Chao, který přesto zůstává optimistou. Podle něj právě obrovský vliv na chod amerických firem způsobí, že v celém sporu nakonec převládnou „chladné hlavy“.

-1