Drahoš se bojí o svobodné volby, Topolánek vyrazil na brusle. Prezidentský tweet pro INFO.CZ | info.cz

Články odjinud

Drahoš se bojí o svobodné volby, Topolánek vyrazil na brusle. Prezidentský tweet pro INFO.CZ

Mezi hlavní témata, o kterých se minulý týden v souvislosti s prezidentskými volbami mluvilo, patřilo možné ovlivnění výsledků ze zahraničí. Toho se obává především Jiří Drahoš, který v tweetu pro INFO.CZ potvrzuje, že nemá strach o své hlasy, ale o svobodné volby. Pavel Fischer kvituje, že do vlády by se měly opět dostat ve větším množství i ženy. Mirek Topolánek vyrazil na brusle. Redakce oslovila všech devět mužů, kteří se chtějí utkat o post hlavy státu, aby každý týden poslali zprávu čtenářům INFO.CZ. Aby to neměli tak lehké, musí se vždy vyjádřit pouze ve 140 znacích, což je původní délka příspěvku na twitteru. Účast odmítl pouze Miloš Zeman, podle kterého by to bylo formou kampaně, kterou dle svých slov nevede. S pravidelnou rubrikou Prezidentský tweet se budete na stránkách setkávat každý týden až do lednových voleb.

 

autor: Info.cz
Mirek Topolánek se mýlí, když tvrdí, že vyjádřením ohledně možného ohrožení svobodných voleb se bojím o své hlasy. Nikoliv. Bojím se o svobodné volby. 

Twitterový účet Jiřího Drahoše naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše naleznete zde>>>

 

autor: Info.cz

V příští vládě prý usednou čtyři ženy. Není to moc, ale je to posun. Politice by přitom ženská ruka svědčila. O parlamentní kultuře nemluvě.

Twitterový účet Pavla Fischera naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Pavla Fischera naleznete zde>>>

 

autor: Info.cz

V čí prospěch advokát Kalvoda nabourává opět český právní a ústavní systém jako v roce 2009, kdy zastupoval M. Melčáka a nyní T. Holovskou? 

Twitterový účet Petra Hanniga naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Petra Hanniga naleznete zde>>>

 

autor: Info.cz

Na důstojnost má právo každý jedinec i národ jako celek. Vraťme České republice důstojnost, která jí náleží. Dostaňme spolu #srdcenahrad

Twitterový účet Marka Hilšera naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Marka Hilšera naleznete zde>>>

Profily prezidentských kandidátů si můžete přečíst zde.

 

autor: Info.cz

Ovlivnění voleb se obávám i já. Ale civilisté nemají co úkolovat tajné služby. S tím naše země nemá dobré zkušenosti.

Twitterový účet Michala Horáčka naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Michala Horáčka najdete zde>>>

 

autor: Info.cz

Skřivánci na niti byl skvělý film. Slavíci na niti je tragikomická skutečnost. Že by se soudruzi upravující realitu opět probouzeli?

Twitterový účet Jiřího Hynka naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Hynka najdete zde>>>

autor: Info.cz

Nejsme montovna Evropy, jak nám někdo podsouvá. Máme spoustu schopných lidí, v jejichž práci je rozhodně vysoká přidaná hodnota.

autor: Archiv Vratislava Kulhánka

Twitterový účet Vratislava Kulhánka naleznete zde. 

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Vratislava Kulhánka najdete zde>>>

autor: Info.cz

Můj recept na odbourání stresu? Jakýkoliv sport!


autor: Archiv Mirka Topolánka

Twitterový účet Mirka Topolánka naleznete zde.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Mirka Topolánka najdete zde>>>

Vše o prezidentských volbách naleznete zde

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Polští konzervativci vyhráli volby s rekordním ziskem hlasů, budou mít většinu v Sejmu

Autoritářský vůdce polské strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński se často ocitá ve sporech s Bruselem, doma se ale těší vysoké podpoře. Nedělní volby ukázaly, že jeho partaj bude ve vládě pokračovat, aniž by potřebovala koaličního partnera.

Národně konzervativní polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) jednoznačně ovládla nedělní parlamentní volby. Podle prvních volebních odhadů zvítězila se ziskem rekordních 43,6 procent, což by ji podle projekce agentury IPSOS mělo stačit na 239 křesel v Sejmu, tedy absolutní většinu.

Druhá skončila opoziční Občanská koalice (KO), která získala 27,4%. Třetí místo obsadila Levice se ziskem 11,9%. 

Link

„Máme důvod k tomu, být šťastní, i přes silnou frontu proti nám se nám podařilo zvítězit,“ prohlásil šéf strany Jaroslaw Kaczyński. Zdůraznil, že oněch 7,5 až 8 milionů Poláků, kteří dali jeho straně hlas, pro něj představuje závazek. Premiér Mateusz Morawiecki pak zdůraznil, že žádná strana ještě v parlamentních volbách nedosáhla tak vysokého vítězství jako PiS.

HTML box

„Nebyl to rovný boj, pravidla neexistovala,“ postěžoval si Grzegorz Schetyna, šéf Občanské platformy, která tvořila hlavní stranu Občanské koalice. Z některých volebních okrsků přicházely zprávy o kupování si hlasů vládnoucí stranou.

Do Sejmu se zřejmě dostane i krajně pravicová Konfederace, která se podle průzkumů pohybovala těsně okolo pětiprocentní klauzule. Podle prvních odhadů jí ale podpořilo více než šest procent Poláků. Do Sejmu by tam mělo vstoupit hned pět uskupení. K volbám přišlo přes 61 procent voličů, více než v roce 2015.