Hannig chce psát zákony, Topolánek se přirovnal ke Gandalfovi. Prezidentský tweet pro INFO.CZ | info.cz

Články odjinud

Hannig chce psát zákony, Topolánek se přirovnal ke Gandalfovi. Prezidentský tweet pro INFO.CZ

Odsouzení rasismu, posílení prezidentských pravomocí a vzpomínka na veterány - prezidentští kandidáti shrnuli současné dění různě. Redakce oslovila všech devět mužů, kteří se chtějí utkat o post hlavy státu, aby každý týden poslali zprávu čtenářům INFO.CZ. Aby to neměli tak lehké, musí se vždy vyjádřit pouze ve 140 znacích, což je původní délka příspěvku na twitteru. Účast odmítl pouze Miloš Zeman, podle kterého by to bylo formou kampaně, kterou dle svých slov nevede. Zde je první díl pravidelné rubriky, se kterou se na strákách budete setkávat každý týden až do lednových voleb.

autor: Info.cz

Od verbálních útoků může být k těm fyzickým velmi blízko. http://bit.ly/2zCEr1P

Twitterový účet Jiřího Drahoše naleznete zde.

autor: Info.cz

70 let máme mír. Málokdo si uvědomuje, jak dobře se máme. Budiž nám 11. listopad připomínkou 700 000 našich padlých ve světových válkách.

Twitterový účet Pavla Fischera naleznete zde.

autor: Info.cz

Prezident by měl mít zákonodárnou iniciativu. Není součástí stranických šarvátek v Parlamentu a navrhoval by zákony ve prospěch občanů.

Twitterový účet Petra Hanniga naleznete zde.

autor: Info.cz

Země EU se dohodly, že budou o imigračních kvótach rozhodovat jednomyslně. Diktát Bruselu se nekoná, jak se nám někteří snaží vnutit.

Twitterový účet Marka Hilšera naleznete zde.

 Profily prezidentských kandidátů si můžete přečíst zde.

autor: Info.cz

Vyzývám ostatní kandidáty: zveřejněte svá majetková přiznání a zdravotní zprávy jako já. Bez transparentnosti korupci neporazíme. 

Twitterový účet Michala Horáčka naleznete zde.

autor: Info.cz

Svoboda a bezpečí nepadají z nebe a nejsou zadarmo. Máte v těchto dnech připnuty květy vlčích máků? Váleční veteráni si naši úctu zaslouží.

Twitterový účet Jiřího Hynka naleznete zde.

autor: Info.cz

Je důležitější, kolik kandidát utratil za kampaň, jestli je pro adopci dětí páry stejného pohlaví, anebo jaký je to člověk a čeho dosáhl?

Twitterový účet Vratislava Kulhánka naleznete zde. 

autor: Info.cz

autor: Mirek Topolánek

 

Twitterový účet Mirka Topolánka naleznete zde.

Vše o prezidentských volbách naleznete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Holec: Minář k Babišovi mlčí. Stává se z Milionu chvilek turistický spolek?

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Trestní stíhání premiéra Andreje Babiše bylo hlavním důvodem, proč se z šéfa spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře stal profesionální aktivista. Bez toho by na Letnou určitě nedostal čtvrt milionu lidí. Když žalobce Jaroslav Šaroch navrhl přestat Babiše stíhat, Minář to rychle odmítl uznat. Prostě podle něj existují „důkazy“ a Babiš patří před soud. Když teď jeho stíhání skutečně nechal zastavit Šarochův nadřízený Martin Erazím, Minář najednou mlčí.

„Situaci analyzujeme a stanovisko k ní připravujeme,“ dočtete se už několik dní na webu Milionu chvilek pro demokracii. Možná teď Minář a spol. přemýšlejí, proč by se lidi měli vrátit na Letnou 16. listopadu, kdy tam plánuje repete z června. Právě kauza Čapí hnízdo a údajné ovlivňování nezávislosti justice totiž drží spolek i demonstranty pohromadě. Je to jejich společné krédo. A taky způsob, jak se Babiše zbavit nepoliticky, když to nejde politicky.

Link

Nejen herečka Anna Geislerová, jedna z tváří protibabišovských demonstrací, proto premiéra veřejně odsoudila i bez justice, za jejíž nezávislost spolu s ostatními demonstruje: „Takže Andy. Jseš trestně stíhanej podvodník s dotacema,“ říkala na náměstích. Jenže „Andy“ už není „trestně stíhanej podvodník s dotacema“, i když se vsadím, že srdce Geislerové mu nejspíš stále nepatří. Na veřejnou obranu demokracie a nezávislosti justice si ale Geislerová s Minářem budou muset najít jiný argument, ten hlavní jim totiž nezávislí státní zástupci sebrali.

Když Babiše nejdřív navrhl osvobodit Šaroch, spekuloval Minář o tlaku na něj. „Je možné, že Jaroslav Šaroch tento tlak neustál, což by vysvětlovalo tak náhlou ‚změnu názoru‘. Je také možné, že se chtěl zbavit odpovědnosti a nechat konečné rozhodnutí na svých nadřízených,“ komentoval to tehdy Milion chvilek s vírou, že se případ nakonec dostane před soud. Nyní máme i „konečné rozhodnutí“ Šarochových „nadřízených“, kteří jeho konstrukci o Babišově nevinně bez výhrad přijali a potvrdili – a Milion chvilek nás napíná. Šaroch mezitím vysvětluje pro iRozhlas, že jediný tlak, který cítil, byl ze začátku ze strany médií.

Link

„Pár kroků k demokracii“ ale s Minářem můžete udělat i bez oficiálního stanoviska, která jeho spolek vcelku pravidelně vydává. Podle všeho se totiž mění na turistický oddíl. „V Praze se tentokrát nekoná žádná centrální akce,“ oznamuje sice na svém webu, přesto ale můžete 28. září zůstat s Minářem v kontaktu. Alespoň v tom pomyslném, mentálním… Z šéfa Milionu chvilek se stává národní buditel: „Formování české občanské společnosti bylo v 19. století úzce spjato s nově vznikající turistikou,“ odkazuje se spolek k národnímu obrození. A proto vybízí: „Připojte se k celorepublikové akci a uspořádejte v Den české státnosti, tedy v sobotu 28. září společnou procházku, pochod, výšlap na kopec, běh či výlet. Umět společně být, mluvit a ujít kus cesty, je předpokladem k tomu, abychom se jako společnost mohli posunout dál. Je to první krok k řešení každého problému,“ píše se na webu.

Ano, hromadnou turistikou k demokracii! To je jistě pozitivní posun: Místo na demonstracích si teď všechno vyříkáme na výletě. Jen se obávám, že i zběhlého studenta postihl obvyklý syndrom politiků: Opil se vlastní mocí a prostě nemůže přestat. Ve jménu Milionu chvilek proto budou lidé 28. září společně opékat, držet se za ruce a zpívat. Jen doufejme, že ty sváteční buřty aspoň nebudou z Agrofertu.