Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

INFO.CZ spouští novou rubriku. Prezidentští kandidáti budou exkluzivně tweetovat pro čtenáře

INFO.CZ spouští novou rubriku. Prezidentští kandidáti budou exkluzivně tweetovat pro čtenáře

Názory, komentáře a vzkazy voličům – to vše nabídne nová rubrika Prezidentský tweet. Zájemci o post hlavy státu každý týden v maximálně 140 znacích pošlou exkluzivní zprávu čtenářům zpravodajského webu INFO.CZ. První prezidentské tweety se objeví už příští týden.

Jako součást předvolebního zpravodajství nabídneme čtenářům každý týden aktuální názory přímo od prezidentských kandidátů. Aby to neměli tak snadné, musí se vždy vejít do maximálně 140 znaků, což je původní délka zprávy na Twitteru. Jejich „tweety“ navíc čtenáři INFO.CZ uvidí jako první.

Kandidáti prezidentských voleb 2018 budou tweetovat pro čtenáře

Redakce INFO.CZ oslovila všechny kandidáty, kteří veřejně potvrdili, že získali dostatečnou podporu k tomu, aby se do klání o Hrad mohli zapojit. Svoji účast v rubrice tak zatím přislíbili (v abecedním pořadí): Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Redakce oslovila také stávajícího prezidenta Miloše Zemana, který prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že nabídku nevyužije. Členka týmu Zeman znovu Barbora Filípková uvedla, že „pan prezident před volbami nechce vést žádnou kampaň, prezidentský tweet by byl tedy porušením tohoto slibu“.

Ačkoli se do boje o Hrad přihlásilo 20 zájemců, zákonné podmínky splnilo jen devět.

Termín voleb

Prezidentské volby se budou konat 12. a 13. ledna 2018. V případě, že ani jeden z kandidátů nedostane v prvním kole nadpoloviční počet hlasů, bude následovat druhé kolo, které se uskuteční 26. a 27. ledna. V něm se střetnou dva nejsilnější kandidáti kola prvního.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek