Prezidentské volby 2018: Kandidáti tweetují pro čtenáře | info.cz

Články odjinud

INFO.CZ spouští novou rubriku. Prezidentští kandidáti budou exkluzivně tweetovat pro čtenáře

Názory, komentáře a vzkazy voličům – to vše nabídne nová rubrika Prezidentský tweet. Zájemci o post hlavy státu každý týden v maximálně 140 znacích pošlou exkluzivní zprávu čtenářům zpravodajského webu INFO.CZ. První prezidentské tweety se objeví už příští týden.

Jako součást předvolebního zpravodajství nabídneme čtenářům každý týden aktuální názory přímo od prezidentských kandidátů. Aby to neměli tak snadné, musí se vždy vejít do maximálně 140 znaků, což je původní délka zprávy na Twitteru. Jejich „tweety“ navíc čtenáři INFO.CZ uvidí jako první.

Kandidáti prezidentských voleb 2018 budou tweetovat pro čtenáře

Redakce INFO.CZ oslovila všechny kandidáty, kteří veřejně potvrdili, že získali dostatečnou podporu k tomu, aby se do klání o Hrad mohli zapojit. Svoji účast v rubrice tak zatím přislíbili (v abecedním pořadí): Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Redakce oslovila také stávajícího prezidenta Miloše Zemana, který prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že nabídku nevyužije. Členka týmu Zeman znovu Barbora Filípková uvedla, že „pan prezident před volbami nechce vést žádnou kampaň, prezidentský tweet by byl tedy porušením tohoto slibu“.

Ačkoli se do boje o Hrad přihlásilo 20 zájemců, zákonné podmínky splnilo jen devět.

Termín voleb

Prezidentské volby se budou konat 12. a 13. ledna 2018. V případě, že ani jeden z kandidátů nedostane v prvním kole nadpoloviční počet hlasů, bude následovat druhé kolo, které se uskuteční 26. a 27. ledna. V něm se střetnou dva nejsilnější kandidáti kola prvního.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Zeman po nemocnici hledá náhradníky. Asi skončí dřív, Babiš by dnes vyhrál, říká Pečinka

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech promluvil o svých náhradnících. Nejdřív připustil, že by ho mohl nahradit odborářský předák Josef Středula, krátce poté vyslovil i jméno současného premiéra Andreje Babiše. Podle komentátora Reflexu Bohumila Pečinky není příliš jasné, proč Zeman o svých náhradnících mluví. Záhadné je dle jeho slov především to, že tak činí krátce po návštěvě nemocnice. Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že Babiš pravděpodobně kandidovat na prezidenta bude. Chce prý totiž dotáhnout svou politickou hru do konce. A ostatní kandidáti? Těžkou vahou by se mohla stát současná vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová. Proč by podle Pečinky Bradáčová v takovém případě mohla být ve střetu zájmů? V čem bude nadcházející prezidentská volba jiná? Je načase změnit Ústavu? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

LinkLink