Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Proč Horáček nemohl mluvit na Václaváku? Pomsta za Kroměřížskou výzvu

Proč Horáček nemohl mluvit na Václaváku? Pomsta za Kroměřížskou výzvu

Koncert pro budoucnost, který se konal v pátek na Václavském náměstí v Praze při příležitosti výročí sedmnáctého listopadu, ovlivnily politické spory. Organizátoři povolili vystoupit na pódiu pouze třem z devíti prezidentským kandidátům na prezidenta, což se nelíbilo Michalu Horáčkovi, který nepatřil do výběru a musel zůstat mezi diváky. Pořadatelé v reakci na kritiku uvedli, že Horáček má na kampaň dost peněz a že dali přednost těm „méně zvýhodněným“. Podle informací INFO.cz však za nevpuštěním Michala Horáčka na pódium stálo vyřizování účtů. 

„Oni si myslí, že já hodnoty 17. listopadu neztělesňuju? Nevím, proč bych já, aktivní účastník revoluce a účastník všech jednání, měl být s Listopadem spojován méně než ti, kteří tam nebyli,“ podivoval se Horáček nad tím, že mu pořadatelé neumožnili na rozdíl od dalších prezidentských  kandidátů – Marka Hilšera, Jiřího Drahoše a Pavla Fischera – vystoupit.

Nestalo se tak dokonce ani poté, co Marek Hilšer nabídl, že Horáčkovi věnuje polovinu svého času na projev. „Pořadatelé to odmítli, ale jeho nabídky si vážím,“ napsal Horáček na svůj twitter.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Michala Horáčka najdete zde>>>

Jeden z organizátorů akce Václav Němec označil debatu o nepozvání Michala Horáčka za umělou kauzu. Pro ČTK uvedl, že při výběru řečníků přihlédli mimo jiné k tomu, že Horáček má na svou prezidentskou kampaň dost peněz a že dali přednost těm „méně zvýhodněným“. Výběr tří lidí zdůvodnil rovněž omezenou kapacitou.

Podle zdrojů INFO.cz obeznámených se situací stálo za nepozváním Michala Horáčka vyřizování účtů. Řečnickou část večera organizoval právě výše zmiňovaný Václav Němec, který je zároveň mluvčím Kroměřížské výzvy, jejímž cílem je najití vhodného kandidáta na prezidenta, který bude schopen obstát proti Miloši Zemanovi. Na rozdíl od Marka Hilšera i Pavla Fischera se Michal Horáček od občanské iniciativy distancoval s odůvodněním, že chce být stoprocentně nadstranický. Právě toto odmítnutí mělo být důvodem, proč se Horáček nedostal v pátek na pódium.

Tuto skutečnost také nepřímo potvrdil sám Václav Němec v jednom ze svých vyjádření na Facebooku. „Horáčka jsme mnohokrát zvali na akce Kroměřížské výzvy. Nikdy pozvání nepřijal. Už se nadále nehodláme vnucovat,“ napsal mluvčí Kroměřížské výzvy, která dle jeho slov iniciovala pozvání prezidentských kandidátů.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek