Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozhodnuto. Prezidentský duel na ČT bude moderovat Witowská, potvrdila televize

Rozhodnuto. Prezidentský duel na ČT bude moderovat Witowská, potvrdila televize

Duel prezidentských kandidátů mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem bude na České televizi moderovat Světlana Witowská. ČT to potvrdila na Facebooku pořadu Newsroom. INFO.CZ to následně potvrdila i tisková mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Witowská tak nahradí tradičního moderátora velkých politických debat Václava Moravce.

„Duel prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana bude na ČT24 a ČT1 moderovat Světlana Witowská. Ve čtvrtek 25. ledna od 20:00. Rozhovor povede moderátorka s oběma kandidáty ve zpravodajském studiu SK 6,“ napsala televize.

Že volba padne právě na Witowskou napovídal i nezvykle nízký kurz, který na moderátorku vypsala sázková kancelář Fortuna. Hodnota 1,01 naznačovala, že si jsou bookmakeři jistí. Pro INFO.CZ zástupci Fortuny potvrdili, že nejde o chybu a za kurzem si stojí.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Witovská na ČT24 moderuje pořad Interview. Pozornost vzbudila například během loňské vládní krize, kdy ostře zpovídala tehdejšího ministra financí a nynějšího premiéra Andreje Babiše. Novinářskou kariéru začínala jako redaktorka agentury ČTK a deníku Mladá fronta Dnes.

Do České televize poprvé přišla v roce 1996. Postupně se vypracovala na moderátorku hlavní zpravodajské relace Události. V roce 2006 odešla na TV Prima. Na veřejnoprávní obrazovku se vrátila před sedmi lety.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek