Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sázkové kanceláře před druhým kolem voleb znovu otočily. Zemanovi pomohla televizní vystoupení

Sázkové kanceláře před druhým kolem voleb znovu otočily. Zemanovi pomohla televizní vystoupení

Jako na houpačce jsou kurzy sázkových kanceláří na jednotlivé kandidáty před druhým kolem prezidentských voleb. Zatímco krátce po sečtení hlasů z prvního kola měl nižší kurz bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, s blížícím se kolem druhým jeho kurz vzrostl a kanceláře favorizují naopak Miloše Zemana. Vývoj tak kopíruje situaci z doby před pěti lety, kdy se Zeman utkal s Karlem Schwarzenbergem. 

Historie se opakuje. V roce 2013 byl ještě týden před druhým kolem první přímé prezidentské volby favorit tehdejší ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. U sázkové kanceláře Tipsport měl kurz 1,7, zatímco na Miloše Zemana si mohli sázkaři vsadit s kurzem 2. Jenže jak se druhé kolo blížilo, sázkové kanceláře kurzy upravily a začaly favorizovat Miloše Zemana. 

Stejná situace nastala i nyní. „Po výsledcích 1. kola byl favoritem pro kolo druhé určen Jiří Drahoš, ale během pár dní na základě zájmu sázkařů a různých průzkumů a názorů odborníků se kurzy vyrovnaly,“ říká pro INFO.CZ tiskový zástupce Tipsportu Jiří Hadrava. V posledních dnech pak byl obrat dokonán a ve čtvrtek měl Zeman kurz 1,5, zatímco Drahošovu šanci na vítězství zmíněná kancelář ohodnotila kurzem 2,7.

Sledujte živě komentovanou prezidentskou debatu ZDE.

Vliv na tento obrat měla i debata na televizi Prima, ze které podle odborníků na kurzy vyšel lépe právě Zeman. „Během úterní televizní debaty a po ní zájem sázkařů o tip na Zemana ještě zesílil, část sázkařů zřejmě usoudila, že měl Zeman v debatě navrch,“ komentuje vývoj kurzů Pavol Boško, expert Tipsportu na politické sázky.

Podobného názoru jsou i experti ve společnosti Fortuna, kde jsou aktuální kurzy na oba kandidáty prakticky stejné jako u Tipsportu. „V náladě sázkařů se nepochybně odráží vstup Miloše Zemana do aktivní kampaně, kdy vedle billboardů a inzerátů na sázkaře zapůsobila i jeho televizní vystoupení – ať už v provedení sólo, nebo v duelu s Jiřím Drahošem. Trend je jasný, Zeman posiluje,“ uvedl pro INFO.CZ tiskový mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Online přenos z hlasování sledujte zde>>>

I ve Fortuně jsou přitom kurzy na prezidentské volby jako na horské dráze. Ještě před kompletním sečtením výsledků z prvního kola volby byly kurzy pro kolo druhé více nakloněné Miloši Zemanovi. Ještě ten samý večer však kancelář kurz otočila ve prospěch Drahoše. „Před uplynulým víkendem se ale karta začala znovu výrazněji otáčet, na tiketech se častěji objevuje Zeman a nyní jsme se v podstatě vrátili na původní úroveň kurzů,“ dodává Šrain.

I z pohledu absolutních čísel věří sázkaři více Zemanovi. V sázkové kanceláři Tipsport v sázkách pro 2. kolo volby sázkaři na současného prezidenta vsadili 12 milionů korun, na úspěch Drahoše devět milionů. Celkem však Češi jen u Tipsportu na prezidentské volby prosázeli přes 100 milionů korun. To je pětkrát víc než v roce 2013.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek