Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slibuje „zastavit zakuklence“ a otevřít bránu Blanickým rytířům. Tento muž chce být prezidentem

Slibuje „zastavit zakuklence“ a otevřít bránu Blanickým rytířům. Tento muž chce být prezidentem

V Česku se objevil další kandidát na prezidenta. Miroslav Frajbiš o sobě na svých stránkách tvrdí, že je „člověk z lidu“ a prezidentem se prý nechce stát kvůli moci a penězům. Připomíná českou historii a apeluje na národní hrdost. Nechce se spoléhat na NATO. „Vlastnoručně otevřu bránu Blanickým rytířům, je na čase, aby vyjeli,“ slibuje. Nejisté tazatele přitom ujišťuje, že nejde o recesi.

„Tímto mečem zastavím všechny ty špióny, kteří nás tady otravujou – ty imigranty i moje příbuzný, kteří mě chtějí okrást o dva miliony,“ mává ve videu modrým mečem z kultovní ságy Hvězdné války. A nabádá lidi, aby nechtěli zbohatnout – jeho rodina se od něj prý totiž kvůli penězům odklonila. Na konci připomíná, že nejdůležitější je zdraví. Tak se mimo jiné prezentuje nový kandidát na prezidenta Miroslav Frajbiš.

Učitel a masér Frajbiš prohlašuje na svém webu, že je hrdý na to, že je Čech. Chce proto zařídit, aby se monitorovaly všechny mešity v Česku a během muslimských „seancí“ byl na místě nějaký „agent“. S tím, co prezident reálně zmůže s ohledem na svoje pravomoci, si zatím hlavu neláme.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

A v podobně megalomanském duchu se nesou i další jeho sliby. Třeba plán zrušit sociální dávky. „Zavedu příživnictví jako trestný čin," slibuje. Plánuje zvýšit důchody a vyhostit usvědčené korupčníky. A Čechy láká na to, že s ním „zažijí znovu Nagano“. Rád by proto navýšil investice do sportu.

Přehnané sliby v tuzemské politice sem tam zazní, to není žádná novinka. Frajbiš ale zatím láká na nesplnitelné. Hlava státu má u nás pouze omezenou výkonnou moc a nemůže rozhodovat o výši sociálních dávek či důchodů. Podobně se to má se zmíněným vyhoštěním korupčníků – pokud jsou občany České republiky, něčeho takového se jednoduše obávat nemusejí.

Za tajné služby monitorující bezpečnostní hrozby hlava státu neodpovídá. O investicích do sportu zase rozhoduje ministr školství, potažmo ministr financí. Český prezident je sice vrchním velitelem české armády, jeho role je ovšem spíše symbolická.

Na svém webu Frajbiš, který se prezentuje jako dlouholetý pedagog a sportovec s masérským kurzem, prosí dárce o peníze na kampaň. „Věřím, že to není nemožné, společně to dokážeme,“ píše v závěru.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek