Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sobotka chce najít protikandidáta Zemanovi už v létě. Mají to být tito matadoři ČSSD

Sobotka chce najít protikandidáta Zemanovi už v létě. Mají to být tito matadoři ČSSD

Kandidátem ČSSD v prezidentských volbách by mohli být ministr zahraniční Lubomír Zaorálek nebo předseda Senátu Milan Štěch. Serveru iDnes.cz to řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Oba jsou podle něj výrazné osobnosti. Strana by mohla kandidáta vybrat oproti očekávání už v létě. Zaorálek dříve mluvil o tom, že kandidátem nebude.

 

„Z těch dvou bych si vybral oba dva. Ale říkám to proto, že v sociální demokracii jsou silné osobnosti, které by mohly oslovit nejen voliče ČSSD, ale i levicové liberály, lidi na politické levici, kteří nechtějí volit Miloše Zemana, a ti ostatní kandidáti jim připadají spíš pravicově vymezení,“ sdělil serveru Sobotka.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Původně se ČSSD o svém postoji k prezidentské volbě chtěla rozhodnout nejpozději v listopadu, ale to ještě nepočítala s nasazením vlastního kandidáta. Nyní zřejmě rozhodnutí uspíší. „Já teď nechci popisovat moje rozhovory s potenciálními kandidáty, ale věřte mi, že vedeme intenzivní diskusi a to je jedna z věcí, kterou přinesl ten konflikt s Andrejem Babišem a Milošem Zemanem v uplynulých týdnech,“ uvedl Sobotka.

1080p 720p 480p 360p 240p
ČSSD kvůli souznění Zemana s Babišem uvažuje o svém kandidátovi

Sobotka dříve v rozhovoru pro INFO.CZ řekl, že mezi kandidáty na Hrad nevidí ČSSD levicového uchazeče. Uvažuje proto o vlastním, který by se podle Sobotky postavil mocenskému paktu mezi prezidentem Milošem Zemanem a předsedou ANO Andrejem Babišem. Odmítl ale, že by mohl na Hrad kandidovat sám.

Zatím jsou podle dubnového průzkumu agentury Median pro Český rozhlas největšími protivníky současného prezidenta Zemana textař a podnikatel Michal Horáček a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

1080p 720p 480p 360p 240p
Babiš mi vyhrožoval, že si mám dát pozor na hubu, pak se na mě objevily kauzy, říká šéf Senátu Štěch

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek