Tonda Blaník do boje o Hrad zřejmě nejde. Tajemný hráč je 73letý muž, dodal jediný poslanecký podpis | info.cz

Články odjinud

Tonda Blaník do boje o Hrad zřejmě nejde. Tajemný hráč je 73letý muž, dodal jediný poslanecký podpis

Expremiérem Mirkem Topolánkem seznam nových kandidátů na prezidenta neskončí. Na Ministerstvu vnitra je zaregistrovaná ještě jedna přihláška. Jenže není jasné, komu patří. Ministerstvo upřesnilo jen to, že jde o 73letého muže, který sehnal jediný podpis z potřebných dvaceti.

Zatímco prezident Miloš Zeman a dva jeho vyzyvatelé – Michal Horáček a Jiří Drahoš – se rozhodli vsadit na podporu občanů, další kandidáti se spolehli na podpisy zákonodárců.

O víkendu se spekulovalo, že by utajeným kandidátem mohl být Mirek Topolánek. Bývalý premiér nakonec skutečně kandidaturu ohlásil, zísal ale podpisy senátorů. Ze hry vypadl také další možný zájemce Tomio Okamura, který po schůzce s prezidentem Zemanem řekl, že o Hrad usilovat nebude.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Ministerstvo vnitra se s odkazem na stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů nechce k věci vyjadřovat. Zveřejnit jména všech uchazečů o Hrad může až 24. listopadu, tedy po registraci kandidátních listin.

Podpisy ve sněmovně sháněl třeba někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka. Ten ale ohlásil, že kandidovat nebude. Bývalá místostarostka Prahy 8 Terezie Holovská Hospodářským novinám zase řekla, že se na vnitro chystá až v úterý. Monarchista Emil Adamec u poslanců neuspěl vůbec.

Tonda Blaník prezidentem nebude

Jednou ze spekulací byla možná kandidatura seriálového lobbisty Tondy Blaníka. Ten v posledních dnech zorganizoval několik „předvolebních“ mítinků v centru Prahy a jakousi kampaň rozjel i na sociálních sítích.

 

„Do 16 hodin 7. listopadu, kdy je termín pro odevzdání kandidátní listiny, se nebudu k ničemu vyjadřovat. Tonda Blaník,“ napsal scenárista Tomáš Hodan HN.

Představitel Tondy Blaníka Marek Daniel už dříve naznačoval, že se chystají postavu z oblíbeného seriálu posunout. V rozhovoru na Radiožurnálu mluvil o dalším projektu Kanceláře Blaník. Nechtěl ale upřesnit, jestli půjde o šestou sérii, film nebo něco jiného.

Informace, které přišly z ministerstva, však možnost kandidatury seriálového lobbisty vyvrací. Úřad upřesnil, že uchazeči je 73 let a kandidovat zřejmě nebude, neb dodal jen jediný poslanecký podpis.

Vše o prezidentských volbách 2018 najdete ZDE

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud