Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Břeclavi začali tisknout lístky pro volbu prezidenta, za dva týdny musejí být na 5000 místech

V Břeclavi začali tisknout lístky pro volbu prezidenta, za dva týdny musejí být na 5000 místech

Břeclavská tiskárna Moraviapress začala dnes večer tisknout volební lístky pro první kolo prezidentské volby, která se uskuteční 12. a 13. ledna příštího roku. ČTK to řekl jednatel firmy Jiří Myšík. Původně se plánovalo, že tisk začne v neděli, ale firma dostala povolení dřív.

Dnes byla také zveřejněna čísla jednotlivých kandidátů, která budou uvedena v záhlaví hlasovacích lístků. Jedničku má Mirek Topolánek, devítku Jiří Drahoš, současný prezident Miloš Zeman má sedmičku.

Tiskárna má na starosti nejen tisk lístků, ale také jejich balení a následnou distribuci na úřady pověřených obcí. "Lístky musíme rozvézt na zhruba 5000 míst do 28. prosince," řekl Myšík. Voliči mají lístky dostat nejpozději do 9. ledna.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Tisk lístků pro druhé kolo musí tiskárna zvládnout ve velice krátkém čase ve chvíli, kdy budou známé výsledky prvního kola. Druhé kolo se uskuteční 26. a 27. ledna.

Moraviapress je tradičním dodavatelem volebních lístků. Naposledy tiskla pro volby do Poslanecké sněmovny, které se konaly letos na podzim.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek