Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vítězem prezidentské volby čtenářů INFO.CZ na Facebooku se stal Mirek Topolánek

Vítězem prezidentské volby čtenářů INFO.CZ na Facebooku se stal Mirek Topolánek

Čtenáři webu INFO.CZ mohli od poloviny prosince vybírat na facebooku svého favorita mezi prezidentskými kandidáty. Dnes skončilo finálové kolo, ze kterého vyšel vítězně Mirek Topolánek.

Hlasování čtenářů na naší volební facebookové události začalo 19. prosince. Kandidáti se účastnili bojů o sympatie uživatelů po trojicích, které byly seřazeny abecedně. Do druhého kola z každé trojice postoupil jeden vítěz. Pro své favority mohli čtenáři hlasovat vždy dva a půl dne. Do druhého kola se tak postupně dostal Jiří Drahoš (vítěz z trojice Drahoš, Fischer, Hannig), Michal Horáček (ze skupiny Horáček, Hilšer, Hynek) a Mirek Topolánek (z trojice Kulhánek, Topolánek, Zeman).

Finálová trojiceFinálová trojiceautor: Info.cz

Finálové kolo hlasování se uskutečnilo tento týden a končilo úderem nedělního poledne. V té době měl nejvíc hlasů od svých příznivců Mirek Topolánek, kterého podpořilo 910 z celkem 1 234 lidí, kteří se do udílení lajků zapojili.

Výsledky facebookového hlasování v neděli 7. ledna ve 12:00Výsledky facebookového hlasování v neděli 7. ledna ve 12:00autor: Info.cz

Podpora internetových uživatelů ale konečné výsledky neovlivní, proto je potřeba se osobně dostavit k volbám, pokud chcete zvolit prezidenta podle svých preferencí. První kolo se uskuteční už v pátek a sobotu 12. a 13. ledna. Pokud ani jeden z devíti kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, bude následovat i druhé kolo 26. a 27. ledna.

Pokud v době voleb nebudete doma, i přesto se jich můžete zúčastnit. Musíte si ale vyřídit voličský průkaz, který si můžete vyzvednout už jen osobně na úřadě v místě svého trvalého bydliště. Na korespondenční žádost je už pozdě. Detailní informace o tom, jak a kde zažádat o průkaz, naleznete zde.

Pokud stále váháte nad tím, koho volit, můžete si přečíst detailní profily všech prezidentských kandidátů, nebo vyzkoušet naši volební kalkulačku, která vám napoví, se kterým kandidátem se názorově nejvíce shodujete.

Pro nejaktuálnější volební informace, vývoj kampaně v posledním týdnu i nejrychlejší volební výsledky přímo z Českého statistického úřadu sledujte naši facebookovou událost Prezidentské volby 2018.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek