Web mapuje „Milošův účet“. Takto zaznamenal převahu jeho odpůrců | info.cz

Články odjinud

Web mapuje „Milošův účet“. Takto zaznamenal převahu jeho odpůrců

Prezidentští kandidáti musejí mít od začátku týdne transparentní účet. Žádný jiný od té doby nepoutá takovou pozornost, jako ten stávající hlavy státu Miloše Zemana. Stal se totiž rychle prostorem, kde si s prezidentem virtuálně vyřizují resty jeho odpůrci. Posílají většinou jeden haléř a připojují nejrůznější vzkazy. Stránka Milošův účet teď veškerou aktivitu zachytila přehledně graficky a v číslech.

Strohá čísla dávají tušit, že na prezidentském transparentním účtu zuří bezmála válka. A v té každá ze stran exceluje ve své disciplíně.

Zatímco zhruba 200 dárců, kteří poslali víc než 100 korun a je tedy možné považovat jejich snahu za upřímnou podporu, nashromáždilo dosud necelých 300 tisíc korun, druhý tábor se vydal přesně opačnou cestou.

233 fanoušků versus tisíce haléřových dárců233 fanoušků versus tisíce haléřových dárcůautor: Milošův účet

Poslat zanedbatelnou částku se rozhodlo přes 2000 Zemanových kritiků a mnoho z nich tak učinilo opakovaně. Ve výsledku to dělá asi 6000 transakcí. Převedeno na peníze, jde přibližně o 2000 korun.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

K haléřovým darům odpůrci prezidenta přidávají vzkazy, mnohdy i vulgární. Někteří rádi využijí i možnost převést peníze v eurech, v takovém případě totiž Fio banka účtuje Zemanově kampani poplatek 20 korun za platbu.

Křivka ukazuje, jak se posílání haléřů stalo populárnější než skutečné daryKřivka ukazuje, jak se posílání haléřů stalo populárnější než skutečné daryautor: Milošův účet

Větší částku pošle málokdoVětší částku pošle málokdoautor: Milošův účet

A zcela absurdní kategorií jsou příspěvky, které slouží jako obyčejný chat nebo bazar. I ty web Milošův účet mapuje. K nalezení je mezi nimi i svébytné umění.

Transparentní účet Miloše ZemanaTransparentní účet Miloše Zemanaautor: transparentní účet Miloše Zemana

Doménu zaregistroval ve středu 6. září někdo vystupující pod jménem Jiří Čtveráček tvrdící o sobě, že bydlí na Hradě. Jde o zjevnou narážku na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který již dříve označil aktivity na transparentním účtu za antikampaň pražské kavárny.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Bartoš: Babiš má jen EET, to je sakra málo. Čas ukáže, že kecy nemaj cenu, chci být premiér

Předseda Pirátů Ivan Bartoš počítá s tím, že po příštích volbách bude jedním z adeptů na předsedu vlády. Lídr Pirátů je potenciálním kandidátem na premiéra. A já lídrem být chci, tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem. Současný kabinet Andreje Babiše prý zatím hlavně slibuje a provádí nesystémová opatření. Bartoš odmítá roli uřvané opozice, jednání ve sněmovně dle jeho názoru ukazují opak. Kauzu Čapí hnízdo označuje za toxickou, poslední prohlášení prezidenta Miloše Zemana o případné Babišově abolici je podle něj další šťourání a veřejné ovlivňování celého případu. Bartoš má za to, že je potřeba zlepšit zákon o státním zastupitelství, aby nebyla ještě víc nabourána důvěra v justici. V čem se Babiš chová jako faraón? Je potřeba v Praze zvyšovat daně z nemovitosti? A jak je to se zvyšováním důchodů o 900 korun? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku. 

LinkLink