Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za podpis škodovku. Adept na Hrad Kulhánek láká podporovatele na soutěž

Za podpis škodovku. Adept na Hrad Kulhánek láká podporovatele na soutěž

Kandidát vzkříšené Občanské demokratické aliance (ODA) a někdejší šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek nabízí občanům, kteří mu dají svůj podpis na kandidátní listinu, možnost účastnit se slosování o nový automobil Škoda Octavia. K tomu dojde v případě, že se podaří nashromáždit 50 tisíc podpisů nutných pro účast v prezidentské volbě.

„Důvodem je snaha o atraktivní kampaň. V žádném případě nejde o problém při sbírání podpisů,“ řekl E15 tiskový mluvčí ODA Miloš Němeček. Zdůraznil také, že automobil není darem od společnosti Škoda, ale jednalo se o nákup „za standardních podmínek“.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

„Kategoricky odmítáme byť jen náznak podezření o kupčení s hlasy. Jde o vyvolání zájmu a snahu akcelerovat sběr podpisů. Celá marketingová akce je plně v souladu se zákonnými předpisy a normami,“ uvedl Němeček.

Trestní zákoník zakazuje nabízení darů kvůli samotným volbám, podle právničky neziskové organizace Transparency International Martiny Koutouček Mikoláškové se ale zákaz na sběr podpisů pro prezidentské kandidáty nevztahuje.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek