Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zaorálek: Navrhnul jsem Sobotkovi, aby kandidoval na prezidenta

Zaorálek: Navrhnul jsem Sobotkovi, aby kandidoval na prezidenta

Zda ČSSD nasadí do prezidentských voleb vlastního kandidáta, nebo podpoří nějakého z těch, kteří už ohlásili kandidaturu, zatím není jasné. Podle nového volebního lídra strany Lubomíra Zaorálka by ČSSD svého kandidáta nasadit měla. Dokonce s takovým návrhem oslovil premiéra a odcházejícího šéfa strany Bohuslava Sobotku. 

„Přál bych si, aby ČSSD měla svého kandidáta, ale to nemůže být jen tak někdo, musí stát za to. A na to teď odpověď nemám,“ uvedl Zaorálek v rozhovoru pro Lidové noviny.

Nový volební lídr ČSSD přiznal, že zkoušel přemluvit ke kandidatuře na prezidenta Bohuslava Sobotku. „Dokonce jsem Sobotkovi navrhl, aby na prezidenta kandidoval, protože to je něco, co má svou logiku, a já ji v tom vidím možná ještě víc než jiní,“ vysvětlil své pohnutky Zaorálek.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Premiér a odcházející šéf ČSSD však nabídku odmítl. „Rozhodl se jako já. Chce vést kandidátku na jižní Moravě. Řekl, že chce dokončit mandát vlády a že tuhle ambici stejně nemá. Tohle se nedá dělat bez toho, že na to máte člověka,“ myslí si Zaorálek. 

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek