Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman je člověk, který jen kritizuje. Ať Češi jeho výsledky zhodnotí, vzkazuje na Hrad syn Dubčeka

Zeman je člověk, který jen kritizuje. Ať Češi jeho výsledky zhodnotí, vzkazuje na Hrad syn Dubčeka

Mezi důrazné kritiky českého prezidenta Miloše Zemana za jeho hanlivý výrok o vůdci tzv. Pražského jara Alexandru Dubčekovi se v rozhovoru pro deník Nový čas připojil syn někdejšího prvního tajemníka československých komunistů, bratislavský lékař Pavol Dubček.

Zeman minulé úterý v projevu k zahájení oslav 100. výročí vzniku Československa zařadil Dubčeka mezi ty, kteří se v roce 1968 „podělali hrůzou". Jeho slova vyvolala v Česku i na Slovensku značnou nelibost, v Bratislavě je odsoudili ministr kultury Marek Maďarič nebo náměstek ministra zahraničí Ivan Korčok.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

„Zeman je člověk, který jen kritizuje, a to nejen mého otce," řekl slovenskému listu devětašedesátiletý Dubčekův syn. "Pokud někdo chce za sebou zanechat seriózní práci pro občany, měl by začít nejdřív u sebe," dodal.

Pavla Dubčeka by zajímalo, jak by se v minulých náročných historických obdobích Zeman zachoval. „Na mém otci se intenzivně hledají různé chyby. Za Zemanem zůstávají spálené mosty... Ať jeho výsledky zhodnotí český národ," prohlásil.

Zeman si v projevu položil otázku, proč se po okupaci Československa v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy našel mezi tehdejší politickou elitou pouze jeden statečný člověk, a to František Kriegel, a „proč se všichni ostatní podělali hrůzou". Tehdejším představitelům podle Zemana souhlas s okupací nepomohl. „Nejdřív dostaly tyto idoly funkci předsedy Federálního shromáždění, pak už jenom klesly na velvyslance v Turecku a pak už ani to ne," řekl Zeman ve zjevné narážce na Dubčeka.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek