Zeman je fakt dobrej, vybírá telátka na porážku. Já jím ale nebudu, říká Vratislav Kulhánek | info.cz

Články odjinud

Zeman je fakt dobrej, vybírá telátka na porážku. Já jím ale nebudu, říká Vratislav Kulhánek

Vratislav Kulhánek do prezidentských voleb kandiduje za Občanskou demokratickou alianci, která na podzim ve sněmovním hlasování dostala jen 8 tisíc hlasů. Bývalý šéf Škody Auto si přesto věří: očekává zisk kolem deseti procent. Cílí prý na podobné skupiny jako aktuální hlava státu Miloš Zeman – tedy třeba na pracovníky fabrik. Zemana kritizuje mj. za jeho vulgární vyjadřování a vadí mu také přístup ke kampani. To, že nechodí do debat, je podle něj chytré a nefér. „Bude těžké ho porazit, je fakt dobrej,“ říká Kulhánek v rozhovoru s Pavlem Štruncem. Proč by si na Hrad pozval šéfa Volkswagenu? Komu by dal druhý pokus na sestavení vlády? A jak by kultivoval českou společnost? Podívejte se na poslední ze série rozhovorů s 8 prezidentskými kandidáty. Všechna interview Pavla Štrunce najdete TADY.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud

Půr: Karviná ukázala, že skutečným důvodem odchodu Prymuly je Vojtěchova neschopnost

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | Dlouho se nejen mezi novináři spekuluje, že skutečným důvodem odchodu epidemiologa Romana Prymuly byly jeho obavy, že ministerstvo zdravotnictví nezvládne efektivně řešit výskyt koronaviru. Na příkladu Karviné je dobře vidět, že nejpopulárnější muž uplynulé krize měl správný odhad. Nebylo to ostatně poprvé. Není navíc sám, kdo upozorňoval, že ministerstvo absolutně nepřipravilo hygienické stanice na novou situaci, přestože o jejich nedostatečných kapacitách a odpovídající personální vybavenosti hovořili i členové technologického sdružení COVID19CZ.

Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním hlášení tvrdí, že o postupu v Karviné rozhodovala krajská hygienická stanice a vláda jednotlivé kroky jen schvalovala. To je do značné míry tristní vyjádření a nepamatuji se, že bych byl svědkem většího alibismu vlády. Tudíž si to shrňme ještě jednou.

Za připravenost a postup hygienických stanic nese přímou zodpovědnost ministerstvo zdravotnictví, tudíž Adam Vojtěch. Společnost OKD spadá pod ministerstvo financí, tedy pod Alenu Schillerovou. Pokud došlo – a zjevně došlo – k jakémukoliv zanedbání z těchto stran, je na místě rezignace jmenovaných.

Link

Nejde ani tak o to, že v Karviné je několik stovek případů koronaviru (naštěstí většinou bezpříznakových), ale že se znovu objevují náznaky paniky a volání po tvrdším přístupu v celém Česku. To způsobuje ekonomické škody, které oba ministři svojí neschopností zareagovat zjevně způsobují.

Svůj podíl nese samozřejmě i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, který je z vládního hnutí ANO, ale není schopen své dva ministerské kolegy přesvědčit, aby alespoň částečně konali. Samozřejmě by mi řekl, že je jenom hejtman a nemá na vládu takové páky. Jenže tak je to pořád dokola. Dostali jsme se do ruky totálním amatérům a alibistům a někteří z nás za to zaplatí životem, česká ekonomika pak hlubším propadem.

-1