Zeman o Češích říkal, že jsou debilové, nepochybuji o ovlivňování voleb, říká Drahoš | info.cz

Články odjinud

Zeman o Češích říkal, že jsou debilové, nepochybuji o ovlivňování voleb, říká Drahoš

Jiří Drahoš odmítá, že by svými výroky o možném ovlivnění lednových voleb zahraničními tajnými službami, šířil poplašnou zprávu. Právě to na víkendovém sněmu naznačil prezident Miloš Zeman. Drahoš, který je podle průzkumů Zemanovým nejvážnějším soupeřem, o zásahu zvenku dál nepochybuje. Zemanova slova o tom, že  urazil české voliče, důrazně odmítá a připomíná jeho dřívější výroky. Podívejte se na ukázku rozhovoru. Za jakých podmínek by jmenoval vládu s důvěrou SPD a komunistů? Co mu vadí na tuzemském provedení inkluze? Celý rozhovor s Jiřím Drahošem najdete níže. 

Vládu s podporou SPD a komunistů bych jmenoval, říká prezidentský kandidát Drahoš autor: INFO.CZ

Chcete mít přehled o všech rozhovorech? Sledujte pořad Štrunc! také na facebooku.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Zeman po nemocnici hledá náhradníky. Asi skončí dřív, Babiš by dnes vyhrál, říká Pečinka

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech promluvil o svých náhradnících. Nejdřív připustil, že by ho mohl nahradit odborářský předák Josef Středula, krátce poté vyslovil i jméno současného premiéra Andreje Babiše. Podle komentátora Reflexu Bohumila Pečinky není příliš jasné, proč Zeman o svých náhradnících mluví. Záhadné je dle jeho slov především to, že tak činí krátce po návštěvě nemocnice. Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že Babiš pravděpodobně kandidovat na prezidenta bude. Chce prý totiž dotáhnout svou politickou hru do konce. A ostatní kandidáti? Těžkou vahou by se mohla stát současná vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová. Proč by podle Pečinky Bradáčová v takovém případě mohla být ve střetu zájmů? V čem bude nadcházející prezidentská volba jiná? Je načase změnit Ústavu? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

LinkLink