Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman otevřeně urazil premiéra sousedního státu, běsní slovenská média

Zeman otevřeně urazil premiéra sousedního státu, běsní slovenská média

Český prezident není jen autorem mnoha bonmotů, ale je známý i svou „prostořekostí“. To možná někomu imponuje, ale od hlavy státu člověk očekává jiné kvality, napsal slovenský list Pravda v reakci na Zemanovo vyjádření na adresu někdejšího prvního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Československa a rodáka ze Slovenska Alexandera Dubčeka. Podle listu Denník N se Zeman měl vyhnout urážce slovenského premiéra Roberta Fica, který byl přítomen na Pražském hradě, kde Zeman během svého projevu zařadil Dubčeka mezi ty, kteří se v roce 1968 „podělali hrůzou“.

„Urazit Alexandera Dubčeka, navíc v přítomnosti slovenského premiéra, který si lídra pražského jara nesmírně váží, a den předtím, co se slovenská vláda chystá schválit vznik komise, která bude navrhovat kandidáty na udělování ceny A. Dubčeka, tak to je skutečně silná káva,“ uvedl list Pravda.

Podle deníku lze polemizovat o tom, do jaké míry Dubček po okupaci Československa v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy selhal a co mohl udělat jinak, ale hovořit o něm zmiňovaným způsobem je neslušné a nanejvýš nevhodné.

List připomněl i pozdvižení, které před lety na Slovensku vyvolal Zeman svým výrokem o kvalitě popradského piva.

„Jako téměř vždy, kdy se Zeman pokouší státnicky žertovat, nevkusně přehání, ale Dubčeka skutečně není třeba idealizovat. Po srpnové invazi se totiž vůbec nevyznamenal. Jiná věc je, že Zeman by měl být alespoň natolik zorientován a jeho kancelář natolik profesionální, aby se vyhnuli otevřené urážce premiéra sousedního státu,“ napsal list Denník N.

O zmiňovaném projevu hlavy českého státu na začátku oslav 100. výročí vzniku Československa list napsal, že o morálních škodách kázal Zeman, který jako prezident neuznává dosavadní pravidla a často dělá svému úřadu i zemi ostudu.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek