Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman sliboval, že nebude dělat kampaň. Letáky za jeho znovuzvolení ale zaplnily české schránky

Zeman sliboval, že nebude dělat kampaň. Letáky za jeho znovuzvolení ale zaplnily české schránky

Poštovní schránky v Česku zaplavily volební letáky podporující znovuzvolení prezidenta Miloše Zemana. Stalo se tak přesto, že Zeman při oznamování své kandidatury tvrdil, že žádnou kampaň nepovede. Vznik propagačního materiálu zaplatil teplický podnikatel Jaroslav Třešňák a Zeman o tom věděl, sdělil webu Aktuálně.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Prezident nebude podle jeho slov občanům zakazovat projevovat svoji podporu.

V letácích je bodově shrnutý celý Zemanův život od narození až po získání potřebných hlasů pro uskutečnění opětovné kandidatury na prezidenta. Celé pojednání je doplněno o starší fotografii. Na témata, jako je Zemanův boj s migrací, klade leták zvláštní důraz.

Za celou akcí stojí teplický podnikatel Jaroslav Třešňák. Nepustil se do ní ale sám, Zeman o všem věděl. „Pan prezident je samozřejmě o věci informován. Každý občan ČR má právo podpořit různými formami jakéhokoliv prezidentského kandidáta. Někdo posílá kandidátům statisíce korun, jiný vydá třeba informační materiál. Pan prezident kampaň nepovede, nebude ale občanům zakazovat vyslovovat aktivně podporu,“ okomentoval vše prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Dozorový úřad: Jasná kampaň

Podle člena vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí Jana Outlého se ale jedná o klasickou letákovou kampaň, jejímž prostřednictvím Zeman usiluje o své znovuzvolení a není pravdou, že by v této oblasti nic nedělal.

„Samozřejmě, že je to řádná volební kampaň. Prezident sice tvrdí, že nedělá propagaci, to ale my rozporujeme. Jsou tu ony návštěvy krajů, nyní navíc letáky, které už dostali do schránek i někteří lidé z našeho úřadu. Není tak o čem debatovat,“ uvedl pro Aktuálně.cz Outlý.

Pokračování na Blesk.cz

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek