Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman ve Vietnamu zrušil část programu. Má ho prý příliš náročný

Zeman ve Vietnamu zrušil část programu. Má ho prý příliš náročný

Prezident Miloš Zeman dnes ve Vietnamu vynechal původně potvrzenou účást v české hospodě. Rozhodl se tak prý kvůli jinak náročnému programu. V podniku založeném Vietnamcem, který dřív studoval v Československu, ho zastoupil ministr spravedlnosti Robert Pelikán. 

Čeští Vietnamci chtěli Zemanovi zazpívat českou hymnu a lidové písně. Prezident se nakonec omluvil a neúčast zdůvodnil náročným programem. Podle velvyslance Vítězslava Grepla prezident Zeman má za sebou dlouhou cestu do Vietnamu a náročný program ho čeká i ve středu, kdy se setká například s vietnamským prezidentem Tran Dai Quangem.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

 Cesta prezidentské delegace do Vietnamu trvala s mezipřistáním v Dillí asi 13 hodin. Zeman dnes vystoupil několik hodin po přistání na podnikatelském fóru, kde na něm byla znát únava. Jeho kondice je v posledních týdnech pod drobnohledem. Unaveně působil například minulý měsíc při návštěvě Číny.

720p 480p 360p 240p
Miloše Zemana v Číně dostihla únava

Pražský hrad poukazuje na náročný program zahraničních i domácích cest, které Zeman v poslední době absolvoval. Omezena byla i současná cesta, kdy prezident nedoprovodí podnikatele na obchodní seminář do Ho Či Minova Města, kde na jihu země panují náročné klimatické podmínky.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek