Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman vsadil vše na jednu kartu. Pokud prohraju volby, odejdu z politiky, řekl

Zeman vsadil vše na jednu kartu. Pokud prohraju volby, odejdu z politiky, řekl

Pokud prezident Miloš Zeman prohraje příští rok volby, odejde z politiky. Odjel by podle svých slov na Vysočinu a četl by si knihy v houpacím křesle. Zeman to řekl na dotaz diváka na Žofínském fóru v Praze. Současný prezident se uchází o druhé funkční období, patří mezi hlavní favority. Podle posledních průzkumů ale jeho protivníci získávají stále větší podporu.

„Ne, rozhodně ne. V případě, že bych prohrál, si budu číst knihy v houpacím křesle na Vysočině,“ řekl Zeman na otázku, zda by v politice zůstal.

Zeman již jednou odchod z politiky ohlásil, a to po neúspěšné kandidatuře na prezidenta v roce 2003. O další politické působení se Zeman pokoušel založením Strany práv občanů zemanovci. V roce 2013 uspěl s kandidaturou v první přímé volbě prezidenta.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

O prezidentskou funkci se uchází také bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš nebo podnikatel a textař Michal Horáček. Zatímco v minulých měsících byl Zeman považován za jasného favorita, jeho náskok postupně stahuje především Drahoš.

V poslední době se hojně diskutovalo o zdravotním stavu Zemana, který při cestách do Číny či Vietnamu působil unaveně. On sám spekulace o zhoršeném zdraví odmítl, svůj zdravotní stav označil po celou dobu v prezidentské funkci s výkyvy za totožný.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek