Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanovy inzeráty nejsou to nejhorší, co prezident a jeho lidé vytáhnou, tuší na Slovensku

Zemanovy inzeráty nejsou to nejhorší, co prezident a jeho lidé vytáhnou, tuší na Slovensku

Billboardy a inzeráty obviňující českého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše z toho, že nechce razantně bránit příchodu imigrantů do Česka, nepochybně nejsou tím nejhorším, co úřadující hlava státu Miloš Zeman a jeho lidé vytáhnou před rozhodujícím kolem přímé volby prezidenta, napsal dnes slovenský list Denník N. Podle listu Pravda Zeman odstartoval očekávanou kampaň.

„Podobná kampaň zaměřená na diskreditaci protikandidátů současného českého prezidenta probíhá na sociálních sítích a proruských konspiračních webech již dlouho. Stejné metody Zeman a spol. použili i před předcházející volbou hlavy státu,“ uvedl Denník N.

Během týdne, který zůstává do druhého kola volby, bude zmiňovaná kampaň podle listu jen horší a horší, a to úměrně tomu, jak poroste Zemanova obava a jeho blízkých politických spojenců a sponzorů, aby nepřišli o svou moc a vliv. Zemana deník označil „populistickým hulvátem na Pražském hradě“.

Zeman si je podle listu vědom, že před pěti lety lži zabraly a pomohly mu ve druhém kole prezidentských voleb porazit Karla Schwarzenberga a že by byl byl více než zázrak, pokud by je nyní nevyužil.

„Stejně jako tehdy i nyní platí, že Zeman sice lže a rozdává zákeřné podpásovky, není to ovšem zdaleka jen jeho zásluha, že před pěti lety zabraly a možná zaberou i nyní,“ napsal list. Dodal, že rozšířený český stihomam ze sudetských Němců, který Zeman zneužil proti Schwarzenbergovi, sám nevymyslel. Podle deníku ve vytrvalém pěstování paranoidního strachu z imigrantů je zase česká politická elita až na výjimky jednotná, podporuje ji v tom značná část intelektuální elity a médií, včetně těch, co v současnosti kopou za Drahoše.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

List Pravda soudí, že průběh prezidentské kampaně není překvapivý. „Politik, který se z trochu arogantního zachránce české polistopadové sociální demokracie postupně proměnil až na prezidenta - krále konfliktů a politických nízkých pudů, mezitím rozbíhá kampaň, jakou od něj v podstatě všichni očekávali,“ napsal list. Dodal, že o tom, že Zemanův tábor nebude hrát čistou hru, dopředu věděli jak jeho kritici, tak jeho obdivovatelé a že jde jen o to, kdo za týden nakonec bude mít navrch.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek