Babiš je podle Forbesu nejbohatším Slovákem. Od loňska si polepšil o 20,5 miliardy korun

Bratislavský rodák a šéf vítězného hnutí ANO v nedávných volbách do české Poslanecké sněmovny Andrej Babiš obhájil podle slovenské edice časopisu Forbes pozici nejbohatšího Slováka. Ke změně oproti loňsku nedošlo ani na dalších dvou místech. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nejmajetnějších Slováků, který dnes časopis zveřejnil na svém webu.

Babišův majetek podle časopisu dosáhl 3,39 miliardy eur (87 miliard korun) a proti loňsku se zvýšil o 800 milionů eur (20,5 miliardy Kč). "Babiš, bratislavský rodák, sice přesídlil do sousední České republiky, ale "jeho" Agrofert Holding má na Slovensku stále rozsáhlé podnikatelské aktivity. Na Slovensku je nejvýznamnějším chemickým aktivem Agrofertu Duslo Šaľa," napsal časopis.

Útoky na Zemana jsou špína a eklhaft, týráme starého nemocného člověka, říká Zábranský

V Česku Babiš počátkem letošního roku převedl svůj zemědělsko-potravinářský holding Agrofert a společnost SynBiol do svěřenských fondů kvůli zákonu o střetu zájmů. Jelikož ale Babiš zůstává jediným příjemcem z nich plynoucích benefitů, zařadil ho počátkem října Forbes i letos mezi české miliardáře. V Česku je s majetkem v hodnotě 88 miliard korun druhý za vlastníkem investiční skupiny PPF Petrem Kellnerem s 310 miliardami korun, což je stejné pořadí jako před rokem.

Na Slovensku za Babišem na druhém místě skončil s výraznějším odstupem spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko, jehož majetek Forbes vyčíslil na 1,1 miliardy eur (28,2 miliardy korun). Za ním je spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 740 milionů eur (19 miliard Kč).

Katastrofa v KLDR: Test jaderné střely zabil na 200 lidí

Hodnota majetku 25 nejbohatších Slováků v žebříčku Forbes stoupla ve srovnání s minulým rokem o více než desetinu na téměř 13 miliard eur.

SDÍLET
sinfin.digital