Babiš před volbami slábne, lidovci zápasí s pětiprocentní hranici. Takto ukázal rozložení sil poslední průzkum

Poslední měsíc zbývá do sněmovních voleb, které rozhodnou o novém rozdělení moci v Česku. Hegemon předvolebním průzkumů, hnutí ANO Andreje Babiše, začíná před cílem ztrácet dech. Stále se ale neobjevil nikdo, kdo by ho vážně ohrozil. I to ukazuje zářijové šetření agentury Phoenix Research pro Blesk.cz, které rozhodlo o obsazení další tří debat v rámci Volebního souboje 2017 a jehož výsledky naleznete v galerii. Diskusi se šesti politiky na téma Nákupní košík uvidíte na Blesk.cz tuto středu od 14 hodin.

Místa v debatách Blesku si i pro tři nadcházející týdny zajistili zástupci hnutí ANO. Favoritovi se ale nedaří zvýšit náskok před ostatními, oproti srpnovým preferencím si naopak pohoršil o 2,1 procentního bodu na 23 procent.

Oproti Evropě i světu máme pořád co dohánět, říká poslankyně, která má TOP 09 přivést mladé voliče

„Pokles podpory ANO je tu jak z důvodu dozvuků afér s nahrávkami, tak kvůli oživené kauze Čapí hnízdo a vydání Andreje Babiše Sněmovnou k vyšetřování,“glosuje to ředitel agentury Phoenix Research Jan Kubáček.

„Došlo k dvěma trendům: již rozhodnutí voliči upevnili své odhodlání jít volit ANO. A část nerozhodnutých a dosud váhajících voličů je naopak odrazena a porozhlíží se po alternativě,“dodává.

Jak si stojí ostatní? Podívejte se na exkluzivní průzkum pro Blesk.cz

Vše o sněmovních volbách na INFO.CZ

SDÍLET
sinfin.digital