Babiš v jedné linii s prezidentem Zemanem. „Taky nechci předčasné volby,“ vzkázal | info.cz

Články odjinud

Babiš v jedné linii s prezidentem Zemanem. „Taky nechci předčasné volby,“ vzkázal

Prezident Miloš Zeman udělal ve svém dnešním vánočním poselství vše pro to, aby na konci roku zklidnil situaci, tvrdí premiér Andrej Babiš (ANO), který projev hlavy státu označil za pozitivní a konstruktivní. Ohledně povolebních vyjednávání, ke kterým Zeman nabádal všechny strany, Babiš uvedl, že plánuje dál jednat. Z posledních schůzek, které se uskutečnily během minulého týdne, má Babiš dobrý pocit.

Zeman dnes uvedl, že strany by měly jednat z vlastní iniciativy a neodkazovat na to, že s nimi nikdo hovořit nechce. „Jednáme a budeme jednat. Po posledních schůzkách mám docela dobrý pocit. Nebylo to vždy jen negativní a plné rozporů. Naopak. Ale uvidíme. Nechci předbíhat. Taky nechci předčasné volby, říkal jsem to několikrát,“ napsal Babiš ČTK v textové zprávě.

Babiš dodal, že z ostatních lídrů stran měl v poslední době pocit, že by šli rádi znovu do boje. „Chápu, že úkolem nás politiků není otravovat občany, ale dohodnout se a pracovat pro ně. Myslím si, že pan prezident svým projevem tentokrát udělal vše pro to, aby v naší zemi zklidnil na konci roku situaci, možná i otupil hrany a čeští občané si uvědomili, že mají být na co hrdí,“ uvedl Babiš.

Vánoční poselství prezidenta Zemana (26. 12. 2017):

Zeman přednesl své poslední vánoční poselství: Rýpl si do Sobotky a kvót autor: TV NOVA

Projev ocenil jako celek, označil ho za pozitivní a konstruktivní. „Dává lidem naději a víru, že naše země úspěšná je a má potenciál být ještě úspěšnější, že se můžeme vrátit tam, kde jsme byli za první republiky,“ uvedl. Zeman podle něj navíc letos vyvinul i snahu spojovat lidi a mluvit k celému národu, což se mu povedlo.

O investicích už Zeman a Babiš mluvili před dvěma týdny po jmenování vlády, připomněl premiér. „Souhlasím, že investice mohou být vyšší a jako premiér k tomu chci své kolegy tlačit,“ uvedl. Souhlasí i se Zemanovým názorem, že by bylo možné snížit počet úředníků. „S vládou už na tom pracujeme,“ napsal Babiš. Stejně jako prezident se staví i ke zvyšování důchodů. „Souhlasím, že všem seniorům musíme přidat stejně,“ řekl.

Názory předsedy vlády a prezidenta se pak nerozcházejí ani v oblasti zahraniční politiky. „Ano, chceme být aktivnější v EU, chceme po NATO, aby bojovalo s tzv. Islámským státem, a budeme dělat vše pro to, aby migrační kvóty skončily v propadlišti dějin. Nikdo nám nebude diktovat, koho tu umístíme,“ reagoval na prezidentovy výroky.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud