Babiš v jedné linii s prezidentem Zemanem. „Taky nechci předčasné volby,“ vzkázal | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš v jedné linii s prezidentem Zemanem. „Taky nechci předčasné volby,“ vzkázal

Babiš v jedné linii s prezidentem Zemanem. „Taky nechci předčasné volby,“ vzkázal

Prezident Miloš Zeman udělal ve svém dnešním vánočním poselství vše pro to, aby na konci roku zklidnil situaci, tvrdí premiér Andrej Babiš (ANO), který projev hlavy státu označil za pozitivní a konstruktivní. Ohledně povolebních vyjednávání, ke kterým Zeman nabádal všechny strany, Babiš uvedl, že plánuje dál jednat. Z posledních schůzek, které se uskutečnily během minulého týdne, má Babiš dobrý pocit.

Zeman dnes uvedl, že strany by měly jednat z vlastní iniciativy a neodkazovat na to, že s nimi nikdo hovořit nechce. „Jednáme a budeme jednat. Po posledních schůzkách mám docela dobrý pocit. Nebylo to vždy jen negativní a plné rozporů. Naopak. Ale uvidíme. Nechci předbíhat. Taky nechci předčasné volby, říkal jsem to několikrát,“ napsal Babiš ČTK v textové zprávě.

Babiš dodal, že z ostatních lídrů stran měl v poslední době pocit, že by šli rádi znovu do boje. „Chápu, že úkolem nás politiků není otravovat občany, ale dohodnout se a pracovat pro ně. Myslím si, že pan prezident svým projevem tentokrát udělal vše pro to, aby v naší zemi zklidnil na konci roku situaci, možná i otupil hrany a čeští občané si uvědomili, že mají být na co hrdí,“ uvedl Babiš.

Vánoční poselství prezidenta Zemana (26. 12. 2017):

1080p 720p 360p
Zeman přednesl své poslední vánoční poselství: Rýpl si do Sobotky a kvót

Projev ocenil jako celek, označil ho za pozitivní a konstruktivní. „Dává lidem naději a víru, že naše země úspěšná je a má potenciál být ještě úspěšnější, že se můžeme vrátit tam, kde jsme byli za první republiky,“ uvedl. Zeman podle něj navíc letos vyvinul i snahu spojovat lidi a mluvit k celému národu, což se mu povedlo.

O investicích už Zeman a Babiš mluvili před dvěma týdny po jmenování vlády, připomněl premiér. „Souhlasím, že investice mohou být vyšší a jako premiér k tomu chci své kolegy tlačit,“ uvedl. Souhlasí i se Zemanovým názorem, že by bylo možné snížit počet úředníků. „S vládou už na tom pracujeme,“ napsal Babiš. Stejně jako prezident se staví i ke zvyšování důchodů. „Souhlasím, že všem seniorům musíme přidat stejně,“ řekl.

Názory předsedy vlády a prezidenta se pak nerozcházejí ani v oblasti zahraniční politiky. „Ano, chceme být aktivnější v EU, chceme po NATO, aby bojovalo s tzv. Islámským státem, a budeme dělat vše pro to, aby migrační kvóty skončily v propadlišti dějin. Nikdo nám nebude diktovat, koho tu umístíme,“ reagoval na prezidentovy výroky.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.