Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiše jmenuji premiérem, i když bude ve vazbě, potvrdil Zeman

Babiše jmenuji premiérem, i když bude ve vazbě, potvrdil Zeman

Prezident Miloš Zeman je připravený jmenovat předsedu hnutí ANO premiérem i v případě, že by ho policie vzala kvůli kauze okolo Čapího hnízda do vazby. Uvedl to v rozhovoru pro server Parlamentní listy.

„Nepochybně ano,“ odpověděl prezident na dotaz Parlamentních listů, zda by Babiše jako vítěze voleb jmenoval premiérem i v případě, že by skončil ve vazbě.

„Vždy jsem jako protipříklad uváděl hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu, proti kterému je stále vedeno trestní stíhání, ale protože v krajských volbách získal důvěru občanů, tak je opět hejtmanem. Mimochodem, skoro se obávám, že tohle trestní stíhání Martina Půty bude další policejní blamáží,“ doplnil k tomu během rozhovoru.

Podobně se Zeman vyjádřil už při návštěvě Moravskoslezského kraje. „Proč máme diskriminovat premiéra, a ne hejtmana?" řekl na setkání s novináři prezident. Zeman již dříve prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že premiérem jmenuje vítěze voleb. Policejní vyšetřování pro jmenování předsedou vlády podle něj není překážkou, o vině má rozhodnout soud.

Policie chce Babiše a Jaroslava Faltýnka z ANO obvinit jako někdejší představitele skupiny Agrofert v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiše chce stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu. Oba poslanci uvádějí, že žádný trestný čin nespáchali. Hodlají se bránit všemi dostupnými právními prostředky.

 Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek