Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiše rozezlilo, že z jeho Moniky udělali obviněnou. „Skandální, absurdní, zmanipulované,“ stěžoval si

Babiše rozezlilo, že z jeho Moniky udělali obviněnou. „Skandální, absurdní, zmanipulované,“ stěžoval si

Pro Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka nastal dlouho očekávaný den. Poslanecká sněmovna rozhodne o jejich vydání k policejnímu stíhání v kauze údajného dotačního podvodu. Oba politici se v úvodu dnešního jednání k tvrzení policie obsáhle kriticky vyjádřili. Babiš oznámil, že celá kauza je podle něj zmanipulovaná a amatérsky vedená proti němu a jeho rodině. Jako důkaz zmínil mimo jiné to, že jeho manželku Moniku vyšetřovatelé už označují za obviněnou, ačkoli ji ještě ani nevyslechli.

„Policie v žádosti o vydání zamlčuje před Poslaneckou sněmovnou některé předložené důkazy,“ oznámil lídr hnutí ANO před poslanci. Znovu také nařkl policii, že celá kauza je účelově načasovaná na dobu před volbami tak, aby Babiš nemohl vést plnohodnotnou předvolební kampaň.

„Jak si všimla už i média, žádost je neprofesionálně zpracovaná, je tam řada překlepů,“ stěžoval si Babiš. Dotkl se ho zásah do jeho vlastní rodiny. „Za skandální považují předjímání mojí manželky Moniky jako obviněné, což je naznačeno zkratkou obv. u jejího jména,“ komentoval Babiš žádost o vydání, která unikla tento týden do médií.

„Moje žena za rok a půl nebyla na policii vypovídat. Akcie Čapího hnízda držela pouze několik týdnů a pak je prodala svému bratrovi. A co je na tom nelegálního? To si rodinní příslušníci nemohou prodávat akcie,“ rozohnil se ve sněmovně lídr ANO a doplnil: „Absolutně skandální, absurdní, zmanipulované.“

Babiš nesouhlasí a nechápe, proč je jeho žena už předem označena jako obviněná, když ji zatím policie ani nevyslechla. Za vším vidí účelové jednání vyšetřovatele Pavla Nevtípila, který má prý „už dopředu jasno a obvinění má připravené“.

Mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová na dotaz INFO.CZ odmítla nařčení pronesená Babišem komentovat.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek