Babišova vláda si dnes chce schválit programové prohlášení. Jakou má šanci na získání důvěry? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišova vláda si dnes chce schválit programové prohlášení. Jakou má šanci na získání důvěry?

Babišova vláda si dnes  chce schválit programové prohlášení. Jakou má šanci na získání důvěry?

Menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše dnes schválí programové prohlášení, na jehož základě chce hledat podporu ve sněmovně. Dokument, na kterém Babišův tým pracuje několik týdnů, obsahuje podle premiéra priority, s nimiž šli do voleb i konkurenti jeho hnutí. Předseda jednobarevné vlády by proto chtěl, aby byl kabinet na základě programu ve sněmovně minimálně tolerován. Zatím ale vláda jmenovaná minulou středu podporu sněmovních stran nemá.

Ministři se na zasedání vlády ve Strakově akademii sejdou odpoledne. Ráno Babiš dokončí uvádění nových šéfů resortů do jejich úřadů. Ve středu odpoledne po jmenování vlády na Hradě všechny představit nestihl. Ve čtvrtek a v pátek zastupoval Česko na unijním summitu v Bruselu. Dnes ráno tak do úřadů uvede postupně ministra školství Roberta Plagu, ministra kultury Ilju Šmída, ministra zemědělství Jiřího Milka a ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

O důvěru musí vláda požádat do 30 dnů od jmenování. Babiš tak chce učinit 10. ledna. V případě, že ji nezíská, bude řídit zemi bez důvěry a prezident, jak slíbil, pověří Babiše sestavením nového kabinetu podruhé. K jednání mu chce dát větší časový prostor.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.