Babišova vládní skládačka: Sehnal ministra průmyslu, jeho jméno ale zatím neprozradí

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš sehnal kandidáta na ministra průmyslu do své připravované menšinové vlády. Dnes to řekl novinářům. Je to nestraník, jméno ale odmítl prozradit. Představitelé ANO dnes také jednali s ODS o složení Sněmovny, hnutí trvá na tom, aby se předsedou stal jeho kandidát Radek Vondráček.

„Dnes jsme konečně sehnal ministra průmyslu a mám velkou radost. Je to expert," řekl Babiš. Jméno odmítl prozradit a řekl, že se k podrobnostem nebude vyjadřovat.

Babiš se společně s dalšími představiteli ANO dnes setkal se zástupci ODS k jednání o budoucí podobě sněmovny. Novinářům poté zopakoval, že trvá na tom, aby v čele Sněmovny byl Vondráček. Připomněl, že před čtyřmi lety ODS neměla výhrady k tomu, aby Sněmovnu vedl Jan Hamáček z ČSSD, která tehdy volby vyhrála. Babiš také řekl, že nerozumí návrhu SPD na to, aby byl předseda Sněmovny převolen v případě, že by docházelo k nestandardním krokům při sestavování vlády.

Ustrašení Piráti, měli by vládnout s Babišem. V EU už se na něj těší, říká eurokomisařka Jourová

Předseda ANO také podotkl, že je právo ostatních stran sejít se bez ANO a jednat o obsazení výborů. Návrh na takovou schůzku nadnesli Piráti, kteří kritizují skutečnost, že by ANO mělo vést mandátový a imunitní výbor. Ten by měl jednat o opětovném vydání Babiše a prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli podezření z dotačního podvodu u farmy Čapí hnízdo.

SDÍLET
sinfin.digital