Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bezpečnostní expert Štefec chce do sněmovny. Má novou stranu a láká na vlastenectví a odpor k migraci

Bezpečnostní expert Štefec chce do sněmovny. Má novou stranu a láká na vlastenectví a odpor k migraci

Do sněmovních voleb zbývá necelého půl roku a doslova na poslední chvíli se začínají objevovat nová politická uskupení, která se chtějí na podzim utkat o přízeň voličů. Koncem dubna vzniklo oficiálně hnutí Bezpečnost odpovědnost solidarita (BOS), které se chce dle slov svého lídra a bezpečnostního experta Jaroslava Štefce zaměřit hlavně na nerozhodnuté voliče a na ty, kteří k volbám nechodí vůbec.

„Rozhodnutí vytvořit politické hnutí vzešlo z mnoha diskusí s našimi kolegy, bývalými i současnými příslušníky ozbrojených sil, bezpečnostních sborů, členů různých profesních a zájmových klubů a spolků, jako jsou profesionální a dobrovolní hasiči, záchranáři a další spolky a sdružení. Lidí, pro které nebyly a nejsou pojmy jako „služba vlasti“, „bezpečnost občanů“, „odpovědnost ke své zemi“ nebo „solidarita“ cizími pojmy. Z toho ostatně vzešel i název našeho hnutí,“ uvedl v prohlášení na facebooku předseda BOSu a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec. Na vznik nové strany upozornil web Neovlivni.cz.

Jak už ze zaměření lídra strany vyplývá, uskupení do svého programu zařadilo zlepšení bezpečnostní situace, problém nelegální migrace a posílení suverenity České republiky. Podobné cíle by se mohly líbit například i voličům Úsvitu nebo SPD, kteří už nyní tvoří na facebookové stránce hnutí velkou část fanoušků.

Členy hnutí jsou podle Štefce, který jako bezpečnostní expert často vystupuje v českých médiích a je díky tomu znám, hlavně lidí ze spolku Veteráni ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, který vznikl před dvěma lety. I z toho důvodu mezi hlavní témata patří i armáda. „Odmítáme trpně sledovat podřizování zbytků české armády německému velení ve jménu vytváření jakési evropské „superarmády“, jak se o to pokouší současné vedení ministerstva obrany,“ tvrdí v prohlášení Štefec.

Podle lídra strany nové politické uskupení cílí na nerozhodnuté voliče, kterých je prý asi milion, a také na ty, kteří k volbám vůbec nechodí.

Vše o sněmovních volbách čtěte zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek