"Bohatnout má člověk. Ne stát." TOP 09 zahájila předvolební kampaň

TOP 09 dnes zahájila hlavní část své kampaně pro sněmovní volby. Chce v ní klást důraz na lidské svobody, podporu podnikání a omezování byrokracie. Hodlá usilovat také o silnou roli ČR v Evropské unii a o změny v chodu unie. Slibuje daňové odpočty pro pracující matky, možnost příspěvků na penze rodičů v rámci důchodové reformy a stát jako službu.

 

"Prosazujeme politiku, která svobodu každého člověka chrání, nikoliv oslabuje a lidi šikanuje. Prosazujeme vládu práva, nechceme vládu vůdců," uvedl předseda strany Miroslav Kalousek. Dodal, že TOP 09 je jedinou proevropskou pravicovou stranou, která nepřipustí, aby se ČR ocitla na periferii EU.

Babiše drží při životě tým špičkových expertů, vaz mu můžou zlomit volební debaty, říká Šaradín

Čestný předseda TOP 09 a pražský lídr Karel Schwarzenberg slíbil bránit masarykovskou a havlovskou demokracii a zabránit oligarchizaci země. Uvedl také, že nemá strach ani z komunistů, ani z přívrženců hnutí ANO. Obavy má z nevoličů, kteří se spokojí s "remcáním u piva" místo toho, aby si uvědomili svou odpovědnost a dali hlas demokratické straně.

Schwarzenberg poukázal na hlavní body programu TOP 09, které strana soustředila do osmi sloganů. K nimž patří mimo jiné hesla "Bohatnout mají lidé. Ne stát.", "Pole pro potraviny. Ne pro naftu do nádrže." nebo "Máte právo na nadstandard ve zdravotnictví."

Kalousek za nás bojuje. Nasazují mu psí hlavu, ale drží linii demokracie, říká Olga Sommerová

V kontaktní kampani chystá TOP 09 v krajích novinky, za voliči vyrazí třeba na tříkolkách i s veterány. V Libereckém kraji bude lídr Václav Horáček řídit tříkolovou elektrickou rikšu, upravenou pro rozvoz kávy a nanuků. Olomoucký lídr Aleš Jakubec chce jezdit za voliči ve veteránu volkswagen brouk. V Jihočeském kraji bude kampaň spojená s uměním street art. Středočeští kandidáti zase chtějí zaujmout voliče mimo jiné pojízdnou kavárnou. Kontaktní kampaň podpoří strana čtyřmi miliony korun, minimálně stejnou sumu do ní vloží jednotlivé kraje.

Před čtyřmi lety TOP 09 kandidovala spolu se Starosty a nezávislými, získala zhruba 12 procent hlasů a tím 26 křesel ve Sněmovně. Nyní jde do voleb s podporou Konzervativní strany, Liberálně ekologické strany, monarchistické Koruny České a Klubu angažovaných nestraníků.

SDÍLET
sinfin.digital