Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bývalý televizní revolucionář Komers chce do sněmovny. Bude na společné kandidátce TOP 09 a LESu

Bývalý televizní revolucionář Komers chce do sněmovny. Bude na společné kandidátce TOP 09 a LESu

TOP 09 a strana LES, kterou vede bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík, vytvoří pro sněmovní volby společnou kandidátku. Její podobu strany oficiálně oznámí ve čtvrtek, podle informací INFO.cz nebude na kandidátce chybět dokumentaristka Olga Sommerová a bývalý vedoucí krajských redakcí ČT Adam Komers. 

Podle informací, které včera zveřejnil server Aktuálně.cz se na kandidátky TOP 09 pro podzimní sněmovní volby dostanou někteří členové LES. Kandidovat nebude bývalá poslankyně Kateřina Jacques a zřejmě ani šéf strany Martin Bursík. „Já mám dojem, že Bursík nechce kandidovat,“ řekl serveru čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Na kandidátce TOP 09 by neměla chybět ani dokumentaristka a první místopředsedkyně LESu Olga Sommerová a bývalý redaktor ČT Adam Komers, uvedl INFO.cz zdroj z TOP 09.

Strany na rozdíl od KDU-ČSL a hnutí STAN nevytvoří koalici, vytvoří pouze společnou kandidátku. Vznikne tak středo-pravý blok, od něhož si TOP 09 i LES slibují sjednocení síly liberálních voličů.  „Tady jde o to netříštit demokratické síly,“ vysvětlila důvody pro spolupráci serveru Aktuálně.cz místopředsedkyně LESu Džamila Stehlíková.

Straně TOP 09 přisuzují nejnovější předvolební průzkumy zisk zhruba mezi šesti až 7,5 procenta hlasů. Se zatím posledním volebním modelem přišla v pondělí agentura STEM, podle níž by TOP 09 získala 6,2 procenta, což by stačilo na deset mandátů ve Sněmovně. Strana LES se v průzkumech neobjevuje.

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek