Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČSSD ladí kampaň. Zapomeňte stranickou značku, vsaďte na Zaorálka, radí slovenský stratég

ČSSD ladí kampaň. Zapomeňte stranickou značku, vsaďte na Zaorálka, radí slovenský stratég

Úzké vedení sociálních demokratů chce dnes dát zelenou citelné změně dosud neviditelné kampaně před sněmovními volbami. V Lidovém domě by se mělo zabývat strategií a seznámit s ní má krajské volební lídry. Ve čtvrtek ČSSD oznámila změnu volebního stratéga, místopředsedu ČSSD Jana Birkeho nahradil Robert Žanony, který se mimo jiné podílel na vítězstvích premiéra Roberta Fica (Směr-SD) na Slovensku a který teď má být hlavním strůjcem změn.

Volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek si od Žanonyho slibuje rychlou změnu dynamiky kampaně, nelíbilo se mu například zastaralé stranické logo. Celkově strana nejspíš hodlá vsadit na odklon od důrazu na stranickou identitu a značku a větší důraz na individuální tváře, konkrétně na svého volebního lídra Zaorálka, který nedávno nahradil v této roli nevýrazného Bohuslava Sobotku.

Zaorálek v uplynulých dnech sbíral rady za hranicemi, kde mu evropští kolegové připomínali důležitost sociálních sítí a moderních způsobů komunikace s voliči (psali jsme zde). Strana rovněž, ještě v době volebního manažera Birkeho, zvažovala větší využití sofistikovaného geotargetingu a obcházení voličů přímo ode dveří ke dveřím v kontaktní kampani. Část těchto plánů nejspíš ponechá v praxi.

Grémium sociálních demokratů dnes bude příznačně jednat bez přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky, který se vzdal místa volební jedničky kvůli propadu preferencí ČSSD, a Birkeho, kteří jsou na návštěvě Japonska.

ČSSD tlačí čas a nedaří se jí vyrovnat propad akcentovaný nedávnou vládní krizí. Data sociologů ukazují, že hlavní rival sociálních demokratů, koaliční partner hnutí ANO zdaleka tolik neztratil. Jak pro INFO.CZ uvedl expert Daniel Prokop, ČSSD se reálná šance na stažení náskoku Andreje Babiše vzdaluje, mimo jiné protože jí voliči utíkají právě k hnutí ANO.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek