Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další zkouška umění kompromisu. Hnutí ANO věří, že ostatní přesvědčí ohledně obsazení výborů

Další zkouška umění kompromisu. Hnutí ANO věří, že ostatní přesvědčí ohledně obsazení výborů

Po měsíci od voleb se dnes poprvé sejdou zástupci všech sněmovních stran, aby se dohodli na podobě výborů a jejich vedení.

Schůzku na úrovni poslaneckých klubů svolalo vítězné hnutí ANO. Chce navrhnout navýšení počtu zákonodárců ve výborech nejméně na 17. Podle předsedy poslanecké frakce ANO Jaroslava Faltýnka přinese vítěz voleb kompromisní návrh.

„Lepší pozdě než později,“ reagoval na svolání jednání všech stran šéf ODS Petr Fiala. Občanští demokraté stejně jako třeba lidovci kritizují hnutí ANO za laxní a nečitelný přístup, výbory se podle nich měly řešit už dříve v široké diskuzi.

Diktát ze strany ANO očekává od setkání předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle předsedy poslaneckého klubu Starostů Jana Farského návrh, jak ho dostal od hnutí ANO, v počtech nadržuje vítězi voleb tak, že by měl mít ve výborech převahu.

Lidovci budou na schůzce požadovat, aby komise na kontrolu bezpečnostních složek nenáležely KSČM a SPD, které ve Sněmovně s ANO spolupracují. Komunisté se ale o vedení jedné z těchto komisí ucházet chtějí.

Sněmovní schůze bude pokračovat v pátek volbou místopředsedů dolní komory.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek