Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Do ženských pohlavních orgánů.“ Politici řeší, jak si nadávat, ale nepřekročit meze

„Do ženských pohlavních orgánů.“ Politici řeší, jak si nadávat, ale nepřekročit meze

Vládní krize je naplno rozjetá, emoce vřou a politici jen těžko maskují touhu sáhnout po ostřejších výrazech – takových, kterých je v češtině plno a které dokážou vydat za tisíc slov. Pomalu tak osahávají terén a zkoušejí, kde je hranice toho, co je v tuzemské politice ještě průchozí. Vede to k mnohdy komickým případům, jako v případě vicepremiéra Bělobrádka, který v živém vysílání veřejnoprávní televize popisoval, jak ho Andrej Babiš posílal „do ženských pohlavních orgánů“. Jedno víme jistě: takto to při inkriminované schůzce určitě nezaznělo...

Že se špičky koalice opakovaně obviňují ze lží, už po uplynulém týdnu překvapí málokoho. Hluboká vládní krize ale v politicích probouzí touhu sáhnout do paměti a připomenout něco z toho, co si v minulosti řekli.

Vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek tak například v Otázkách Václava Moravce řekl, že Babiš další politiky při jednáních posílal „do ženských pohlavních orgánů“.

Nebývale se „odvázal“ i premiér Sobotka, který se obyčejně urputně snaží být vzorem slušnosti a nekonfliktnosti (pokud o Andreji Babišovi nepíše, že „ojebal stát“). S vládní krizí zhrubnul. V televizi se rozohnil kvůli tomu, že Andrej Babiš v minulosti kolegy ujišťoval, že svá média nebude využívat k politice. Od premiéra pak zaznělo mimo jiné následující: „Když člověk slibuje něco na zdraví svých dětí a svých vnuček, jako to Andrej Babiš sliboval v létě roku 2013, tak jsem to bral tak, že to říkal vážně. Když něco slibujete na zdraví svých nejbližších, tak to přece říkáte vážně, doprčic!“ Takový "peprný" dovětek, to je u Sobotky něco zcela nového.

K ostřejšímu vyjádření na twitteru sáhl i ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), když napsal, že Babiš „je nejen lhář, ale i zbabělec“, protože do České televize nepřišel.

Babiš na facebooku svou neúčast zdůvodnil tím, že by ostatní nechal opakovat „ty stejné lži“. A vůbec – vicepremiér je tím, že se občas přestane hlídat, známý dost dobře, což mimoděk sám připomněl. Na svém facebooku si sypal popel na hlavu a psal, že „to podělal“, když s někdejším novinářem MF Dnes řešil materiály proti politickým konkurentům. I když moment, ona ta schůzka podle Babiše vlastně vůbec nebyla, jak ještě nedávno tvrdil na ČT24... (cca od 2. minuty zde:)

Na druhou stranu, je pochopitelné, že Andrej Babiš nechce ony nahrávky příliš komentovat, ačkoli jejich autenticitu nepopírá. Na jedné z nich totiž vládní kolegy, dámy nevyjímaje, vůbec nešetří, jak se všichni mohli přesvědčit.

360p 240p
Kráva, svině a debil: „Babiš“ z nahrávky sprostě uráží kolegy

Babiš se nedělních Otázek Václava Moravce nezúčastnil, nechtěl prý čelit přesile politiků a moderátora, a tak se raději rozepsal na sociálních sítích. Mimo jiné uvedl, že na funkci ministra nelpí, ale že se nevzdává. O jeho osudu rozhodne po návratu z Číny prezident Miloš Zeman, kterému na stole leží návrh na odvolání Babiše z vlády.

Je otázkou, zda se alespoň tohle obejde bez ostudy a vulgarismů. Dosavadní zkušenost s Hradem ukazuje, že jistý si tím nikdo nemůže být.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

720p 480p 360p 240p
Tisková konference Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky, kde se pohádali.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek