Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Europoslanec Niedermayer oznámil vstup do TOP 09. Bude z něj nový předseda?

Europoslanec Niedermayer oznámil vstup do TOP 09. Bude z něj nový předseda?

Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupí do TOP 09. Své rozhodnutí oznámil na dnešním krajském stranickém sněmu v Praze, krátce před tím to připustil i v rozhovoru pro INFO.CZ. Jedenapadesátiletý Niedermayer dosud v Evropském parlamentu působil za TOP 09 jako nestraník. Někdejší viceguvernér České národní banky Niedermayer bývá v médiích spolu s europoslancem Jiřím Pospíšilem zmiňován jako možný uchazeč o post předsedy TOP 09.

„Nevidím to ale tak, že člověk, který vstoupí do strany v pondělí, by v úterý měl hlasovat o důležitých věcech. Od toho jsou lidé, kteří jsou ve straně delší dobu a více se orientují, jak to uvnitř funguje," řekl Niedermayer před pár dny v rozhovoru pro INFO.CZ.

Dosavadní šéf TOP 09 Miroslav Kalousek již oznámil, že funkci obhajovat nebude. Strana v letošních sněmovních volbách získala pouze sedm mandátů, zatímco v minulém období měla 26 křesel.

1080p 720p 360p
Nedivím se, že lidi volili Okamuru. Zestátnění ČT a rozhlasu je reálné, říká Dominik Feri

Kandidaturu na předsedkyni strany v pátek oznámila bývalá pražská radní Ludmila Štvánová. Naopak místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová už ohlásila, že kandidovat na předsedkyni nebude.

Krajský sněm TOP 09 v Praze dnes bude volit delegáty na celostátní sněm, který je naplánován na konec listopadu.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek