Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotka s Babišem může úřednice z Finanční správy vyjít draho. Možná porušily služební zákon

Fotka s Babišem může úřednice z Finanční správy vyjít draho. Možná porušily služební zákon

Andrej Babiš dostal pracovnice finančního úřadu v Krnově do svízelné situace. Přesto, že čelí kritice kvůli machinacím s korunovými dluhopisy, neváhal tento úřad navštívit a fotku s úřednicemi dokonce sdílet na Facebooku. Ty teď čelí podezření z porušení služebního zákona. 

„Obracím se na generálního ředitele finanční správy pana Janečka, aby to prošetřil. Protože musíme držet služební linii,“ řekl nejvyšší státní úředník Josef Postránecký serveru Echo24. Zároveň dodal, že je potřeba zjistit, kdy přesně k setkání Andreje Babiše a pracovnic finančního úřadu došlo. Je totiž zásadní, jestli se setkali v pracovní době, nebo třeba jen v polední přestávce.

Celé setkání proběhlo v době, kdy se Andrej Babiš vydal do Moravskoslezského kraje rozdávat svoji novou knihu O čem sním, když náhodou spím. Jedna z pracovnic, kterou podle serveru Echo24 náhodně potkal v nemocnici, pak Babiše pozvala na tamní finanční úřad.

 

Fotka se zaměstnankyněmi úřadu, kterou okomentoval slovy „Holky z finančního úřadu mi psaly, ať se stavím. Tak jsem tady,“ teď ale bude předmětem vyšetřování, které bude řešit, zda přednice neporušily zákon o státní službě, když naprosto vylučuje propojení politiky a státního sektoru.

Do podobné situace by se ovšem úřednice nedostaly, pokud by je navštívil Andrej Babiš coby ministr financí, tuto funkci už ale nevykonává od 24. května. Paradoxem jen, že o svojí funkci přišel kvůli nejasnostem kolem korunových dluhopisů, které by právě finanční správy měla vyšetřovat. 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek