Je to absurdní, Babiš chce Hlavatému rozmluvit volby do Senátu. Také prý nevěděl, že o post přijde

Andrej Babiš prolomil mlčení a poprvé se vyjádřil ke kontroverzním výrokům svého spolustraníka Jiřího Hlavatého. Po tom, co Hlavatého voliči preferenčními hlasy posunuli až do Poslanecké sněmovny, řekl, že nechtěl být zvolen, protože tím ztratil post senátora. Následně šokoval tvrzením, že náklady na předčasné senátní volby v jeho regionu by měli zaplatit voliči, kteří mu v říjnových volbách dali hlas. Babiš prohlásil výroky Hlavatého za absurdní a chce mu domluvit, aby už do Senátu znovu nekandidoval.

„No, to se mu skutečně nepovedlo. Je to špatně a nesouhlasím s tím. Způsob, jakým to komentoval, že jde znovu do senátních voleb a mají to zaplatit voliči, to je absurdní,“ prohlásil Babiš pro MF DNES, která je součástí jeho svěřenského fondu. Omluvil ale Hlavatého nevědomost, co se týče zániku mandátu senátora.

Babiš a Zeman neohrožují demokracii, reakce politiků jsou infantilní, říká advokát Sokol

„Může se stát, že nevěděl, že mu zvolením do sněmovny zanikne post senátora. Ani já to nevěděl, každý děláme chyby,“ dodal Babiš. Hlavatý, který byl senátorem a nyní je poslancem, chce být znovu senátorem a proklamoval, že se doplňovacích voleb za svou osobu znovu zúčastní. To mu ale Babiš nedoporučuje a údajně o tom s ním ještě vše projedná.

„Promluvím s ním o tom, chci mu jeho další kandidaturu do Senátu nedoporučit, protože si myslím, že to není dobrý nápad,“ uvedl šéf ANO. Hlavatý ale ještě předevčírem redakci INFO.CZ potvrdil, že se chce voleb opět zúčastnit. „Počítám, že se pokusím s pokorou obhájit mandát senátora, který jsem ztratil zvolením poslancem. Nemám jiné cíle či ambice,“ uvedl šéf největší české textilky Juta.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Ve volbách do poslanecké sněmovny občané svými preferenčními hlasy posunuli Hlavatého z 18. místa kandidátky, přestože prý údajně předem říkal, že nechce dostávat preferenční hlasy. V senátních volbách na Trutnovsku 5. a 6. ledna se má Hlavatý utkat s kandidátem ČSSD, místostarostou Úpice Karlem Šklíbou a kandidátem Starostů a nezávislých (STAN) vrchlabským starostou Janem Sobotkou.

SDÍLET
sinfin.digital