Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jiří Čunek: Vládní krize je Sobotkův předvolební tah

Jiří Čunek: Vládní krize je Sobotkův předvolební tah

Na politické nebe se po krajských volbách vrátila hvězda Jiřího Čunka. A s ní mnoho výroků, které budí vášně. O léčení Romů prací. O tom, že ženy mají nést následky, pokud si pořídí dítě se špatným partnerem. O tom, že muži se zkušeností z vojny si umějí lépe srovnat své manželky. Zlínský hejtman a senátor za KDU-ČSL své výroky korigovat nehodlá. „Naopak mám potřebu v nich dál pokračovat,“ říká. Současná politická krize je podle něj hrou o voliče, nikoli bojem o morální hodnoty.

Jak vnímáte poslední vývoj kolem vládní krize?

V tuto chvíli jsem s děním v kontaktu stejně jako dalších deset milionů občanů. To znamená, že sleduji zprávy.

Premiér Sobotka stáhl svou demisi a poslal na Hrad návrh na odvolání ministra financí. Vy si Andreje Babiše jako ministra financí nadále představit umíte?

Já celou situaci vnímán jen z médií. Vím to, co vědí ostatní. To znamená, že o tom, co skutečně učinil Andrej Babiš, zda se dopustil nějakého protiprávního jednání, o tom nikdo nevíme. Jisté je, že ve chvíli, kdy by se zjistilo, že skutečně porušil zákon, pak si myslím, že by odvolání bylo v pořádku.

Kdybych byl premiérem, postupoval bych stejně, pokud bych byl přesvědčen, že se Andrej Babiš dopustil trestného činu. Ale v tuto chvíli a vzhledem k tomu, že to nikdo zatím nekonstatoval, jsem přesvědčen, že je to jenom hra o voliče.

Vidíte nějakou elegantní cestu z krize?

To nejzásadnější už premiér udělal, když vzal demisi zpět. Evidentně to ale neměl příliš Foto rozmyšlené. Dokonce myslím, že ztratil jednu elegantní příležitost – tu demisi měl vzít zpět hned na Hradě. Říct panu prezidentovi, tak víte co, když vidím, že se už těšíte, jak si budete se všemi hrát, tak já vám tu hračku beru a odcházím. To mohl udělat. Ale nakonec demisi stejně stáhl a vláda dovládne. A já jako hejtman jsem velmi rád, že to tak dopadlo. My chceme, aby projekty, které běží, doběhly.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.cz.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek