Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Koaliční strany umožní mimořádnou schůzi sněmovny o Babišovi. Spiknutí, opakuje vicepremiér

Koaliční strany umožní mimořádnou schůzi sněmovny o Babišovi. Spiknutí, opakuje vicepremiér

Vládní sociální demokraté ani lidovci nebudou bránit středečnímu mimořádnému jednání sněmovny o kauzách šéfa třetí koaliční strany ANO Andreje Babiše. Schůze požadovaná ODS a TOP 09 se má zabývat údajným zneužíváním médií a dalších institucí Babišem. Babiš označil nahrávky, na nichž hovoří s novinářem svého bývalého deníku o článcích namířených proti politickým rivalům ANO, za spiknutí.

Na začátku každé sněmovní schůze poslanci schvalují její program. U mimořádných schůzí svolaných na žádost opozice pak koaliční většina často schválení programu neumožnila. „Kdybychom byli v opozici, tak bychom ji (schůzi k Babišovým kauzám) svolávali úplně stejně,“ řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.

Babiš do pořadu, kterého se účastnili předsedové ostatních koaličních stran i opozičních ODS, TOP 09 a KSČM, nepřišel, i když byl pozván. Na facebooku to vysvětlil tak, že by proti němu bylo pět lídrů stran a moderátor Moravec.

1080p 720p 480p 360p 240p
Nevím, kam to může dojít. Jde po mně mafie, nahrávky ohrožují stát, říká Andrej Babiš

Výroky koaličních kolegů o mimořádné schůzi pak komentoval na vlastním brífinku. „Je to další schůze proti Babišovi, těch schůzí už tam bylo x, Čapí hnízdo a tak dále. V tomhle si oni všichni dobře rozumí,“ řekl.

Podnětem ke svolání schůze byly podle opozice nahrávky, na kterých Babiš s novinářem svého bývalého deníku Mladá fronta Dnes domlouvá vydání materiálů namířených proti Babišovým politickým soupeřům. Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska musí sněmovna jasně říct, že je to věc nebezpečná pro demokracii.

Babiš kvůli záznamům podal trestní oznámení, nahrávky považuje za zmanipulované. Podle něj šlo o provokaci ze strany dotyčného novináře a organizované spiknutí.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

 

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek