Články odjinud

Komunisté neustoupí. Chtějí, aby na GIBS dohlížel Ondráček, který zasahoval v roce 1989 na Národní

Komunisté neustoupí. Chtějí, aby na GIBS dohlížel Ondráček, který zasahoval v roce 1989 na Národní

Hnutí ANO se rozhodne o případné podpoře komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů až před volbou složení komise, která se uskuteční příští pátek. Po jednání klubu to řekl šéf sněmovní frakce ANO Jaroslav Faltýnek. Dnes Ondráček na žádost hnutí přišel na zasedání poslanců a zhruba hodinu odpovídal na jejich dotazy. Klub KSČM dnes odmítl změnit nominaci, jak o ni po výzvě prezidentského kandidáta Michala Horáčka požádalo v pondělí hnutí ANO.

Faltýnek uvedl, že ráno o změnu nominace požádal předsedu KSČM Vojtěcha Filipa a šéfa sněmovního klubu KSČM Pavla Kováčika, současně pozval Ondráčka na jednání klubu. „Poslanci se zamyslí," uvedl po jednání klubu Faltýnek k postoji svého klubu.

Podobně se k Ondráčkovi vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura. Uvedl, že nominaci považuje za nešťastnou, poslanci jeho frakce podle něj očekávají, že je Ondráček o podporu požádá a přijde na klub. Poznamenal, že se před týdnem zástupci všech sněmovních stran dohodli na poměrném zastoupení v komisích a obsazení komise ke kontrole GIBS nechali na dohodě KSČM a ČSSD. "Řekli jsme si, že si nebudeme mluvit do nominace konkrétního člověka," konstatoval.

Komunisté mají mít v komisi pouze jednoho člena, a to Ondráčka, jiného kandidáta na post šéfa komise tak podat beze změny obsazení komise dát nemohou. Místopředseda KSČM Jiří Dolejš dnes na tiskové konferenci odmítl komentovat otázku a vztah mezi případným odmítnutím Ondráčka a hlasováním KSČM o podpoře menšinové vlády ANO. Uvedl, že komunisté podporu vládě Andreje Babiše neslíbili, uvedli pouze, že si ji dovedou představit za mimořádné situace a splnění jistých podmínek.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud