Málem se nedostala do sněmovny. Teď TOP 09 hledá cestu z krize i nové vedení | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Málem se nedostala do sněmovny. Teď TOP 09 hledá cestu z krize i nové vedení

Málem se nedostala do sněmovny. Teď TOP 09 hledá cestu z krize i nové vedení

Krajský sněm TOP 09 v Praze dnes bude volit delegáty na celostátní sněm, který je naplánován na konec listopadu. Je možné, že v reakci na špatný volební výsledek také změní vedení pražské organizace. Celostátní sněm TOP 09 bude volit nového předsedu. Miroslav Kalousek po volbách oznámil, že funkci nebude obhajovat, strana získala ve Sněmovně sedm mandátů, zatímco v minulém období měla 26 křesel.

Současným předsedou pražské organizace je Martin Dlouhý, který byl za primátora Tomáše Hudečka (TP 09) radním pro zdravotnictví a sociální politiku. TOP 09 v Praze ve sněmovních volbách v roce 2013 dostala 23 procent. Volební zisk v letošních volbách činil v hlavním městě 12,6 procenta.

 

Kandidaturu na předsedkyni strany dnes oznámila bývalá pražská radní Ludmila Štvánová. Spekuluje se také o europoslancích Jiřím Pospíšilovi nebo Luďku Niedermayerovi. Naopak místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová už ohlásila, že kandidovat na předsedkyni nebude.

720p 360p
Miroslav Kalousek: excesy a výstřelky

Za Prahu se do Sněmovny dostali Karel Schwarzenberg, Dominik Feri a právě Pekarová.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.