Miliardář Dědek opouští po necelém měsíci kandidátku STAN. „Škodil jsem hnutí,“ říká

Majitel firmy Jablotron, miliardář Dalibor Dědek měl vést kandidátku Starostů a nezávislých v Ústeckém kraji. Po necelém měsíci se ale rozhodl, že kandidovat nebude. Serveru Seznam Zprávy uvedl, že hnutí bude podporovat dál.

„Uvědomil jsem si, že místo toho, abych výrazně pomáhal, tak spíš trošku škodím,“ objasnil Dědek své rozhodnutí opustit první místo kandidátky Starostů a nezávislých v Ústeckém kraji. Podle Dědka nebyla jeho kandidatura za hnutí hodnocena médii i některými členy hnutí STAN kladně, a proto se raději rozhodl stáhnout.

Babiš nemá morální záklopku, pravidla jsou pro něj překážka, nedá se mu věřit, říká lídr Starostů

„Když jsem oznámil, že se zapojuji do STANu, tak okamžitě vyběhly titulky, že miliardář Děděk prahne po moci, že si koupil STAN a že to je vlastně další Babiš (…) Takové titulky asi na preferencích moc nepřidají,“ uvedl Dědek.

„Navíc se začaly množit spekulace, že Dědek štěpí STAN, že vzniká nějaká frakce, že hnutí není jednotné…“ vypočetl podnikatel další důvod, který ho dovedl k úvahám o odchodu. Děděk do hnutí přivedl 15 nových lidí a sám v Ústeckém kraji odsunul na post dvojky dlouholetého litvínovského komunálního politika a exposlance Milana Šťovíčka.

Ať vládne Babiš s Okamurou. Neohnu se a do koalice s ním nepůjdu, říká lídr Starostů

Dědek tvrdí, že z kandidátky STAN odchází po dohodě s partajními šéfy a v dobrém. „Můj sponzorský dar hnutí zůstává, budu STAN dál podporovat,“ tvrdí podnikatel.

 

SDÍLET
sinfin.digital