Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ne jeden, ale hned tři. ANO má nové kandidáty na ministra financí, je mezi nimi Pilný

Ne jeden, ale hned tři. ANO má nové kandidáty na ministra financí, je mezi nimi Pilný

Hnutí ANO je připravené navrhnout hned tři možné kandidáty, kteří by v čele ministra financí mohli vystřídat dosavadního šéfa resortu Andreje Babiše. Jejich jména ale zatím vicepremiéra a předseda hnutí nechce sdělit. Současný předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny a poslanec hnutí ANO Ivan Pilný ale v České televizi potvrdil, že dostal nabídku na post ministra financí, rozhodnout se chce během dneška. Navrhovanou náměstkyni ministra Alenu Schillerovou v pondělí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl. Babiš zároveň uvedl, že má pocit, že je jen zástěrkou pro spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a Sobotkou.

„Máme další kvalitní kandidáty, ale mám pocit, že pan premiér tuto krizi řešit nechce. Mám pocit, že jsem zástěrka pro spor mezi panem prezidentem a panem premiérem. Pokud tedy pan premiér tvrdí, že platí koaliční smlouva, tak doufám, že nám toho kandidáta schválí. A až se vrátí pan prezident, tak ta vláda bude pokračovat dál, nastoupí sem nový ministr. Kandidáty máme," uvedl Babiš. Dodal, že má zájem vyřešit krizi, že ve vládě již být nechce a zároveň také nechce být důvodem sporu mezi prezidentem a premiérem.

Babiš dnes také důrazně odmítl kritiku Finanční správy za její činnost. „Za období mého působení jsme udělali více práce než všichni naši předchůdci od revoluce. A nejsem namyšlený, fakta to potvrzují. Kritika Finanční správy je nepřijatelná a to bez ohledu na to, zda jsem ve funkci nebo ne," uvedl Babiš.

Finanční správa se v poslední době stala terčem kritiky kvůli prošetřování korunových dluhopisů nebo využívaní zajišťovacích příkazů, které podle kritiků likvidují i poctivé podnikatele. Proti znevažování práce berních úředníků se dnes ohradily v otevřeném dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) i odbory finanční správy. Sobotku žádají, aby vláda přestala zpochybňovat nezávislost finanční správy vůči politickým tlakům.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek